Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Budapesti ablakcserére kértem...

Budapesti ablakcserére kértem ajánlatokat, különböző cégek különféle német ablakokat kínálnak. Mindegy, melyik műanyag ablakot válaszom a sokféle "német" közül? Van különösen ajánlott, nem ajánlott cég, akikkel tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés

Tényleg mindenki német-nek mondott ablakot tesz be az ajánlatba, és ugyanazok a paramétereik ránézésre.


Megbízható cégek nevei különösen érdekelnének.


2022. márc. 30. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Maximum az alapanyag Német, a legtöbb ablak hazai vagy Lengyel üzemben készül. Szerintem nagy különbségeket nem lehet észrevenni az ablakok között ebben a kategóriában.
2022. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha tömegközlekedés miatt a hangszigetelés is fontos nekem, akkor érdemes inkább három réteg üveget választani a szokásos kettő helyett?
2022. márc. 30. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen 3 rétegűt.
2022. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Most vált nálunk is aktuálissá. Szóval először a 3 rétegű ablak mellett döntöttünk, végül két rétegűt rendeltünk meg. Miután utána olvastam, lényegesen nem sok különbség van a kettő között hatásfok tekintetében, maximum az árában. Aztán a nagyobb üvegsúly miatt a vasalatok is nagyobb terhelésnek vannak kitéve hosszú távon, mert ugyebár nagyobb súlyt kell tartaniuk, főleg ha olyan vagy mint én, akinél állandóan nyitva az ablak. A harmadik ok pedig nekem a fény volt. A 3 rétegű ablakoknál bármily furcsa (én sem tudtam) de kevesebb fény jut át, mint a két rétegűn. Ha hatalmas padlótól plafonig teszel be ablakokat, érdemes a 3 rétegűt választani, de én maradtam a két rétegűnél, mert bár magasabb ablakaim lesznek, az új tokok miatt (gerébtokos ablakunk van még) csükken az üvegfelület. Egy gerébtoknál a külsü keret 8 cm, a műanyagnál 12 cm. Aki nem ért egyet nyugodtan pontozzon le.
2022. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!