Egy Kádár kocka házban ami 120nm-es központi fűtés van jelenleg kb mennyibe kerülne egy puffer tartály ami 1500 literes beépíteni?
Ha nem akarod hogy a kémény és a kazán kátrányosodjon, akkor ki kell építeni a kazán saját cirkulációs körét, ezen kívül a valószínűleg nyitott rendszeredet zártra kell alakítani. Utóbbit ki kell egészíteni a kazán védő rendszerrel, aminek lénye a túlnyomást elengedi és automatába vissza pótolja az elengedett víz mennyiséget.
Összesen kb 800-1100000 közötti összeg, csak a hőszigetelt puffer 300-350000Ft! tágulási tartály is 30-50000...
Ez jól mutatja mire van szükség:
Ez egy majdnem komplett rendszer, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a kazánod teljesítménye nem biztos hogy elegendő a pufferhez! Van munkadíj+ egy halom sallang költség.
Mennyire hatékony?
Aposom azt mondja,hogy ez luxus beruházás hisz az árából több évre meglehet venni a tüzelőt.
Ez inkább a komfortról szól, nem a hatékonyságról. Állandó beállított hőmérséklet az egész házban, ha persze időnként felfűtöd a puffert. Napi max 1x kell ez megtenni. És így nem lesz hőingás, azaz nem kell éjjelre túlfűtened a házat. Szabályozatlan fűtésnél könnyedén össze jön 6-8 fokos hőingás napi szinten.
Hideg időben 3-4x jól megrakod a kazánt, a cél hogy a puffer elérte a 90°C-ot. Nem kell egész nap raknod a kazánt. Így egyenletes hőleadás lesz a házban, reggel nem hidegre kelsz fel. Átmeneti időben elegendő 2-3 naponta begyújtani, persze méretezésen múlik.
Hazárd játék nyitott rendszerre kötni a puffert. Nem kis mennyiségű rozsdás iszap fog keletkezni. Szivattyúk, szelepek élettartama drasztikusan csökken.
ZÁRT rendszerhez a következők kellenek:
Kazánvédő szivattyú (nélküle nem fog soha felmelegedni a kazán, folyik a kátrány), ESBE 55°C, visszacsapó szelepek (hogy ne tudjon a hideg kazánon át kihűlni a tartály).
A tartályhoz kell egy tágulási tartály, kb. 250 liter (ki _kell_ számolni).
A radiátorok felé keringető szivattyú, minden körnek 1-1.
Dióhéjban ennyi.
A puffer bekötése: felülre a kazán előremenője, alulra a visszatérője. Felülre a radiátorok előremenője, alulra a visszatérője.
A lényeg az, hogy hideg állapotban először mindig a radiátorok felé kell mennie a melegvíznek, a pufferbe csak akkor mehet (felülről töltjük) amikor már a ház nem kér több meleget.
Három óriási előnye van a puffernek:
1. nem fűtöd túl a házat, (nincs pazarlás)
2. hajnalban is van fűtővized, reggelre nem hül ki a ház.
3. fojtás nélkül tüzelhetsz a kazánban, isminek egy gramm korom nincs benne, szürkére van égve a belseje, mert van oxigén az égéshez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!