Lehűlő gázcső hőszigetelése szabályos-e az alábbiak
szerint?
Figyelt kérdés
Lakáson belül gázóra bekötő csövét (talán fekete acél), mivel rettenetesen hideg, nemez szalaggal körbetekertem, arra 13 mm vastag polisztirol csőhéjat raktam és pvc szalaggal leragasztottam. A bejárati ajtó melletti falon keresztül jön be a cső, körülötte egy lyuk tátongott, ezért rigips rimano plus A-val körbe vakoltam. (a gipsz vakolást tiltja egy EON tájékoztató, de nem tudom, hogy ez a teljes csőszakasz falban történő elvakolásra vonatkozik-e, vagy arra a 10-20 centire is, ami a kültér és a beltér közötti homlokzatvastagság. Rögzítő bilincsek tartják, könyököknél hegesztve van, ezeken is rajta a polisztirol, csak közvetlenül a gázóra rácsatlakozásnál hagytam szabadon, ahol kócolva van. Szabályos így a hőszigetelése vagy vissza az egész és máshogyan kell megoldani? Gipsz helyett inkább cementhabarcs a lyuk betömésre és valamilyen speciális szigetelőszalag a csőre? Köszönöm!
Miért kellene 1 gázcsövet szigetelni ? A gáz nem fagy el bent.
A lyukat tömd be,amivel akarod .
2022. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
A gipszben lévő asszem kén vagy más szennyező anyag támadja meg az acélt, azért nem kellene ilyenre használni. Tehát felgyorsítod a korrózióját, és a legrosszabb helyen fog kilyukadni. Hőszigetelni nem szokták, minek. A gáz hőfoka, mivel a földbe megy, tartós egyenletes.
Polisztirol alá meg szintén tilos rakni, mert nem veszed észre a gázszivárgást.
Faláttörésen pedig csak átvezetheted, de falba vezetni már szintén tilos. Kócolni meg régóta tilos.
Szabadon kellett volna hagyni a gázcsövet!
2022. jan. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért szigeteltem le, mert a cső ontja a hideget elég nagy felületen, még a gázóra utáni része is. Nincs előszoba, szélfogót kívülről nem lehet építeni, mert társasház, a bejárati ajtó mellett van egy kis fal, ott van a mérő felszerelve egy szekrényben, ez szinte egy légtérben van a nappalival. De akkor leszedek a csőről minden borítást. A faláttörésnél mit csináljak a gipsszel? Óvatosan véssem körbe és cementhabarccsal vakoljam újra? Megírnátok pontosan, akár konkrét márkanévvel, hogy milyen típusúval (szilárdságúval, stb.) szabad? Téglafalról van szó. Köszönöm!
2022. jan. 10. 11:54
4/6 anonim válasza:
A cső mellé alapból hőszigetelést tömködnék, aztán sima vakolóanyag a külsejére.
2022. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Ha szerencséd van kapcs megfelelő átmérőjű nyitható takaró rózsát.
Én csak betömtem a nyílást sziloplaszttal a külső oldalon.
Szerintem téged sem a gázcső hőhidassága zavar, hanem a körülötte beáramló hideg levegő.
A gipsz tényleg nem jó ötlet, mert megköti a nedvességet (kristályvíz) és oxidálja a vasat. Azt jobb ha kivésed és lecsiszolod róla.
A csőhéj felesleges, hagyd inkább felmelegedni.
Ma már mehet a homlokzati hőszigetelésben a gázcső, amennyiben ki van szellőztetve (érdeklődj a szolgáltatónál).
Ahol én láttam ott a kivitelezők szúnyoghálós műanyag fedeleket raktak 4-5 db-ot a gázcső nyomvonalában, így nem kellett a gázcsövet kiemelni a falsíkból.
2022. jan. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Ha igényes vagy akkor neutrális szilikont használsz, nem az olcsó ecetsavast.
Ha kevésbé vagy igényes akkor csak egy darab kóccal körbe betömöd a rést a külső oldalon. Most megnéztam nálam ez utóbbi van és teljesen jól működik 22-es rézcsőnél.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!