Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan vezessek el egy kábelcs...

Hogyan vezessek el egy kábelcsatornában 3 kábelt?

Figyelt kérdés
A falon vinnék el kábelcsatornában 3 darab MBCU(3x2.5) tömör rézvezetéket. Kb. 4 centi széles a kábelcsatorna, egy kábel kb. 1 centi széles, szóval elvileg befér. De gyakorlatilag alig tudtam 2 kábelt beletenni, mert olyan merev a kábel, és nagyon nehéz belegyömöszölni a helyére, állandóan kirúgja magát. 3 kábellel ezt hogyan tegyem meg? Ragasszam bele egyesével a kábeleket a helyükre? Vagy szögeljem bele? Beton a fal, szóval a szögelés sem lenne olyan egyszerű. Ha szögegyenesek lennének a kábelek és kellően hajlékonyak, akkor menne, de így nem igazán látom, hogy hogyan lehet ezt egyszerűen megcsinálni.
2021. nov. 3. 23:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

"Mielőtt a falba megy meghagyod a szigetelést."

Ezt hogyan kell elképzelni? Megy 10 méter kábelcsatornában, 5 méter a falban, és akkor a 10 méterről levágom a szigetelést? Elég húzós feladatnak tűnik számomra, mert 10 centi biztonságos megblankolása nekem eltart pár percig, szóval ebből 10 métert egész nap csinálhatnám.


"A kábeleket szigszalagozd össze szakaszonként, hogy egységet képviseljen."

Ez nagyon jó ötlet! Kipróbálom, és megírom, hogy sikerült. Először be akartam ragasztani a kábeleket a csatornába, de ez a szigszalag sokkal jobb ötlet.

2021. nov. 5. 11:15
 12/14 anonim ***** válasza:

A kábel blankolás úgy néz ki, hogy kb10cm behasítod a köpenyt hosszába. Szétnyitod, és egyik kézbe az ereket, másikba a köpenyt fogva, egyszerűen húzod szét őket.

Ha nem hasad a köpeny, akkor elég először végighúzni egy tapétavágóval, és a mentén könnyebben hasad.

Nagyobb erő, ha egyikre rálépsz, mondjuk köpeny, az ereket fogva húzod felfelé.

2021. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A kábel összeszigetelése nagyon bevált, köszönöm! Duck-tape-et használtam a szigszalag helyett.

A kábelblankolási ötletet is köszönöm! Most nem blankolom meg, mert már majdnem készen vagyok, de a következőnél elgondolkodok rajta.

2021. nov. 7. 13:00
 14/14 Noren1989 ***** válasza:
Ajweh!
2021. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!