Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A légkondi elektromos vezetéke...

A légkondi elektromos vezetéke elfér 10 x 8 mm-es kábelcsatornában?

Figyelt kérdés
2021. okt. 7. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 3 eres kábel akkor nem, ha szálanként viszed akkor igen
2021. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, egyáltalán nem értek hozzá.

A légkondim kész van, de a szerelők kérésem ellenére sem tették az elektromos kábelt csatornába. Ezért most utólag én akarok venni öntapadós kábelcsatornát és majd én beleteszem.

Fogalmam sincs milyen vezeték, és csak látok egy fehér elektromos kábelt. Honnan tudjam meg, hogy mekkora kábelcsatorna kell neki?

Azt tudom, hogy van a kábelre nyomtatva valami (de most nem vagyok otthon, és nem tudom megnézni), rá van nyomtatva valami átmérő méret, amiből megtudom a szükséges kábelcsatorna méretét?

2021. okt. 7. 09:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Mérd meg.

A benne lévő erek méretét (keresztmetszetének területét) és darabszámát szokták ráírni. (Pl. 3G1.0mm2 = 3 darab 1 mm2 keresztmetszetű ér)

2021. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A külső átmerőt nem írjak rá.

Gondolom 3x1.5 vezeték lesz, annak 8mm felett van a külső átmérője. A te kábelcsatornád meg kívülről akkora.

Lehet kapni öntapadós csatornakat mindenfele meretben, ha csak egyenesen kell vinni, akkor az "éppen belefér" méret is jo lehet, de ha van benne kanyar, akkor jócskán rá kell hagyni.

2021. okt. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tehát az van rányomtatva, hogy "3G1 mm2".

Csak egyenesen kell vinni.

2021. okt. 7. 09:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A 8x10-esben az is feszülni fog az is kb 8mm átmérőjű, elválhat faltol vagy ami rosszabb magával viszi a festeket, glettet.

Én vennék 12x12mm öntapadóst a helyedben, de legalább 10x10-est

2021. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon köszönöm a segítséget.

Akkor nagyobbat veszek.

2021. okt. 7. 10:23
 8/8 Paczalos István ***** válasza:
A 3X1,5-ös MT épp nem fér el a csatornában, a saroknál le fogja lökni a fedelet. 12X12, vagy16X16-os csatornára cseréld ki.
2021. okt. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!