Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes-e szerintetek napelemr...

Érdemes-e szerintetek napelemre pályázni az én esetemben?

Figyelt kérdés

Erre a most induló 100%-ig állami támogatású napelemre gondolok, ami ugye elvileg teljesen ingyenes lenne. Viszont a házamban minden világítás és berendezés energiatakarékos, így nagyon alacsony a villaszszámlám( átalányban fizetem, minden hónapban 5800ft)

Szerintetek hagyjam ilyen kevés áramszámlával, mert utána ezt is karbantartani /javíttatni kell, és talán még pár tízezer forint rejtett költség is lesz mire kész a kivitelezés, meg egy csomó macerával jár pályáztatni/kiviteleztetni? Vagy ki ne hagyjam ezt a vissza nem térő lehetőséget és mindenképp jól járok vele hosszútávon?



2021. okt. 24. 08:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%

A napelem jobb befektetés mintha a pénzed csak a bankba tartanád, de nagy csodát ne várjál töle. Annyi előnye lehet hogy később egy akkuval teljesen fügetlenedhetsz a hálozattól.


A támogatási rendszerről semmitse tudok.

2021. okt. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Még el sem indult és már változtattak a feltételeken. Ha nincs gyereked és a ház jó állapotban van akkor nincs esélyed. Ha a ház rossz állapotban van, akkor a szükséges megerősítések miatt lesz drága.
2021. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én ilyen árak mellett csak akkor foglalkoznék napelemmel, ha ideális fekvése van a háznak. A napelemeket nem kell karbantartani, javítani sem. Ami garantáltan tönkremegy az évek alatt az az inverter, ezért azt érdemes túlméretezni, hogy legalább egy 10 évet kibírjon. Röviden ennyi.
2021. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Azért ne táplálj nagy reményeket. Sztem 10* túljelentkezés lesz min. Tehát ennyi az esélyed. 3-4 gyerekkel több.
2021. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
12%
Jól belengették hogy milyen sokan pályázhatnak, erre a legújabb változtatással kiesett a körből kb. 3/4-edük. Menjenek a...
2021. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Amúgy mit vártok, hogy ingyen lesz az áram?? Bruttó elszámolásban lesz minden pályázatos, tehát betermeled az áramot (amit nem fogyasztasz el) megveszi tőled a szolgáltató( most olyan 12 Ft/Kwh áron) és te visszaveszed tőle amit vételezel a hálózatból, pl este, vagy ha kevesebbet termel a rendszered mint amennyit fogyasztasz, kb 50 Ft/Kwh áron. Magyarul ugyanúgy fizetsz villanyszámlát, csak pl nem 20 ezret, csak 12-őt.
2021. okt. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6 ez szerintem tök mindegy ha ingyen van a kiépítés. Ha más nem akkor legalább az ingyen van amikor süt a nap. Már az is nyereség.
2021. okt. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6 Egyelőre szaldós elszámolás lesz:


"a pályázati felhívás meghirdetésekor a háztartási méretű kiserőművekre vonatkozóan úgynevezett nettó szaldó elszámolás van érvényben, mindazonáltal Kedvezményezett a pályázati kérelem benyújtásával vállalja, hogy az elszámolási mód változása esetén az új elszámolást alkalmazza;"

2021. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#5 nincs legujabb változás. Volt egy terv azt lehetett véleményezni. Szerencsére megfogadtak pár jotanácsot, pl nem lesz jogosult 20+ milliós éves jövedelemmel egy család csak mert van három gyerekük.

Így a végleges változatban már jóval kisebb jövedelemmel lesz csak jogosult ugyanaz a három gyerekes család.


Ez szerintem tök rendben van, nem értem mi a gond vele.

2021. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 na igen, ráadásul kezdetben ez is szaldos lesz, de nem tök mindegy, ha ingyen van az egész?
2021. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!