Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet festeni meszelt...

Hogyan lehet festeni meszelt falra?

Figyelt kérdés
Meszelt falra szeretnéj festeni, poli farbe matt latex festékkel, kell előtte valamivel kezelni? Úgy tudom meszelt falra nem lehet csak úgy diszperzittel rámenni, de ez a matt latex is olyan más mint a sima diszperzit festék

#festés #Matt latex
2021. okt. 8. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem értek hozzá, ezért nagyon vékony glettel rámentem..nem is ártott, mert szép lett, és erre festettem diszperzittel. megérte a glettelést, gyönyörű lett.

(persze a mész nem öt rétegben volt a falon)

2021. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Glettet lelöki a mész és a festéket is lelöki a mész. Nem feltétlen az egészet, a glett felhólyagosodik itt-ott, a festék meg lepereg itt-ott. Nem is feltétlen azonnal történik ez, történhet több hónap után is, de ha két rétegben festesz, akkor a 2. réteg felkenésénél fog felperegni a festék!

Kicsit meg kell csiszolni, majd mélyalapozót kell felkenni, utána festhetsz rá. Vagy egészen egyszerűen le kell kaparni!

2021. okt. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. okt. 9. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!