Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meszelt falra, milyen festékke...

Meszelt falra, milyen festékkel tudok mintát festeni?

Figyelt kérdés
Olyan festék kellene ami olcsó, élénk színek vannak benne, és nem dobja le a mész. Festő szakik segítsetek! :)

2014. márc. 9. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Önmagában az Aqucolor színező is jó, mert eleve van benne kötőanyag és mészálló a kötőanyaga is és a pigmentek is. Ha élénket akarsz akkor nem keverhetsz bele pl. túl sok Hérát, mert attól rögtön pasztell felé megy a dolog és fényes-matt foltos lehet 1 rétegben. 2 rétegben nem gond az sem. Minél régebbi a meszelés, annál kevésbé lesz foltos 1 rétegben.

Ha nem tetszik a színskála, akkor egy 1:1 -es vizes hígítású Plextol (művészbolt!) kötőanyagot bekeversz a kívánt porfestékkel, pigmenttel.


Persze a minőség és a szerszám megválasztása függ attól is, hogy 1 cm vagy 50 cm széles sávokat akarsz festeni.

2014. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De festhetsz kazeinnal is, az a legolcsóbb. 5 rész túrót összekutyulsz 1 rész mésszel. Az elfolyósodott büdi trutyit kicsit vízzel hígítva kell használni, mert brutálisan erős kötőanyag. A vízzel behígított porfestéket kell összekeverni vele. Kb 1 hétig tartható el a massza. A mész miatt kicsit fehéres lesz a stichje, de tömény pigmentnél ez nem mérvadó.
2014. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kazein a mészhez hasonló matt felületet ad, az Aquacolor és a plextolos selyemfényűt, mivel diszperziós a kötőanyag.
2014. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, az aqucoloros megoldás nem rossz 2 színkell narancs és zöld, de viszont mennyiégben több egy hosszú csíkot (15cm vastag) szeretnék a falon körbe festeni. Az a kis tubus kb. Mennyi m2 re lenne elég? A meszelés friss most csináltam elöre kikevert vödrös mésszel, amit szintén aqucolorral színeztem bézs színűre.
2014. márc. 10. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Mind a 3 választ én írtam, csak kiegészítettem magam. Egy picit behígíthatod az Aquakolort, de a 15 cm pont az a határ amikor a két szélét ecsettel lekeretezed 5 cm szélességben és pici 12 centis szőr teddivel átgurigatod. Akkor kevésbé lesz foltos. Postos mennyiséget nem tudok írni, mert az függ a hígítástól a szerszámhasználattól, s nem mindegy, hogy az a csík hány méter hosszú lesz, de véleményem szerint a nagyobb fajta flakont kéne megvenni nem azt a másfél deciset.


Ha nem akarod, hogy befoltosodjon, előtte fele fele arányban keverd be diszperzióssal és azzal alapozd meg, aztán ha fullra megszáradt mehet a végleges szín. Az első réteg szigetelni fogja a mész maró hatását és segíteni fogja a jó takarást.

2014. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!