Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Meszelt falra festeni?

Meszelt falra festeni?

Figyelt kérdés
Korábban meszelt falra lehet festeni, ha nincs leglettelve? Ha igen, milyen festékkel?
2011. jan. 29. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem annyira nyerő ötlet. Viszont gondold jól végig, nem mindegy, milyen a ház, lehet, hogy elkezd penészedni, ha lefested.
2011. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :-(

Vályogház, nedvesnek nem nedves egyáltalán. De akkor ezek szerint ettől függetlenül glettelés nélkül nem kellene festeni :-(

2011. jan. 29. 18:33
 3/12 anonim válasza:
73%
Hát igazából én már festettem de nem volt rossz következménye viszont lehet, hogy gurítás közbe feltépi a mészréteget.
2011. jan. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mészfestékkel fesd át. Majdnem olyan jó tulajdonságai vannak mint a diszperziós festéknek! Átkaparod mert a mészrétegek levelesen elválhatnak egymástól, bejavítod megcsiszolod aztán legurítod 2sor mészfestékkel.
2011. jan. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, a vályogház tipikusan az, amit lefestesz egy bármelyik festékkel és pár hónapon belül penészedni fogsz, mert a mésszel ellentétben nem fertőtlenít és nem szellőzik.

Inkább fess színezett mésszel, ha nem fehéret akarsz, de ne tedd tönkre az otthonod.

2011. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsó válaszolóval, hogy vályog házat nem szabad mással, csak sima mésszel meszelni! Hiába nem vizes a ház, attól még nem fog levegőzni a diszperzittől a fal, és penészedni fog. Akkor aztán majd csurog a víz az ablakon is. A mész fertőtlenít, levegőzik, és mivel nem szerves anyag, a penész sem fog előjönni rajta. Ne tegyél kárt a házadban. Tapasztalatból beszélek.
2011. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A glettelésnek nincs köze a penészhez.

A glettelés csak esztétikum azért kell, hogy a repedéseket, vagy a hupnikat eltüntesd.


Egy a lényeg, hogy ha meszelve volt akkor mésszel menj rá, ne diszperzit alapú festékkel.

2011. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BlackSword ***** válasza:
73%
Lehet le fogja rántani... Szerintem is inkább szinezett mésszel mennj rá...
2011. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A meszet le kell kaparni , glett és utána mehet a diszperziós festék.


mészrefestékre nem szabad festeni csak mészfestékkel mert különben egy idő után lejön vagy hólyagos lesz.


lehet hogy több a munka vele de megéri a diszperziós festék. (mosható , nem fog stb....)

2011. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Nem hiszem, hogy kockáztatok, egyszer már laktam nedves házban, elég is volt belőle, alig vártuk, hogy el tudjunk jönni onnan! Így inkább maradok a mészfestéknél, eddig is azzal volt. Csak korlátozottabb, kisebb a színválaszték, és halványabbak a színek, ezért akartam "újítani". De inkább halványabb legyen, mint vizes. :-)

Köszi Nektek!

2011. jan. 30. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!