Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 90 nm-es, 80as évek elején...

90 nm-es, 80as évek elején épült családi ház teljes villanyvezeték cseréje mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés

Építés óta nem lett cserélve, szóval nem tudom, hogy az újrahuzalozás, vagy az újra telepítés lenne a helyes.

Tudom, hogy nem a négyzetméter fontos, de talán támpont lehet. A helyiségek: 3 szoba, 1 konyha, 1 kamra, 1 fürdő és 1 folyosó is, ami inkább egy folyosó és egy előszoba.

Nem ártana egy teljesítmény növelés sem, 32A-re. Bács-Kiskun megye.

Kaptam már egy árajánlatot, de elhűltem, 1.6 millió volt a végösszeg, ebből 1 millió csak a munkadíj. És erre még jönne a kivésett falak helyrehozása.

Nem vélemények kellenének, hanem tapasztalatok, hogy ki lehet ezt olcsóbban is hozni? Neten olvasgatva azt láttam, hogy olyan 800 körül lenne reális, én is így terveztem.



2021. okt. 7. 07:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
sok és a végtelen közt
2021. okt. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, figyelj, a villanyszerelés az egy tág fogalom. Például egy ilyen házban régen volt két áramkör, egy jobbra, egy balra (neked mennyi automatád vagy biztosítód van, három? négy?), ma meg ez a putri szintje. Normális helyen az elosztótáblán van vagy 10-15 kismegszakító. Szóval háttér nélkül egy összeget meghatározni nem lehet.
2021. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Tudom.. Az a baj, h anyámék háza, és az ország másik végén van. Így én is látatlanban sakkozok. Egy villanyszerelő volt ott eddig, ő elég profi, azt mondta nem húzná újra, cserélni kellene az egészet, majd ezt az árajánlatot adta, részletes bontásban.

Viszont mindenképp újítani kellene, most már sokszor sistereg is, és nem is lehet menni egyszerre pl a mikronak és a mosógépnek.

Azért kellenének inkább tapasztalatok, hogy kinek mennyi volt, stb. Főleg a munkadíj, mert itt is az dobja meg nagyon, hogy az összeg kétharmada munkadíj.

2021. okt. 7. 10:43
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

Jah, falon kívül elvezeted a fürdőbe max 20ezer és nincs bontàs.

Nem érdemes a ház árát rákölteni

2021. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Eleve az amper bővítés az óraszekrény szabványosítását hozza magával, ami 200 körüli.

Mivel új lesz minden, így lakáselosztó kismegszakítókkal FI relével, és remélem hozzáírták, hogy EPH kialakítás, mert az is része.

Aztán alaphangon 20 kiállás.

Jelenleg pedig annyit kérnek a mennyit akarnak, az árak havonta ugranak fel. Az áron ne csodálkozzál, a 800 az kevés, pláne számlával.

2021. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Akkor mély levegő és karácsony este zsíros kenyér fokhagymával... És még öt nagy fát is ki kellene vágni,amit drága apám hagyott megnőni, mert hiszen kit zavar az, halála után majd kivágjuk ha nem kell. Aha, 650 ezer lenne az is ha elszállítatni is el akarom.. A tuskó még így is bent marad.De ez off.

Egyébként az zavar, h sehol sincs külön 200 ezer körüli tétel az ajanlatban, nem tudom, higy ez meg külön jönne-e rá. Az Eph-s cucc benne van.

2021. okt. 7. 13:40
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Amelyik megemlíti az EPH-t ki is szúrnám a kerekét :D
2021. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha beírta az áramnövelést, az volna még.

Ezt regisztrált szerelő végzi. Ha van papírja, megtudja csinálni, ha nincs, nem. Akkor ahhoz mást kell keresned.

2021. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7es,miert szurnad ki a kereket? Mi a baj azzal?



Benne van a teljesítmény növelés az ajanlatban, közben megtalaltam.

De mondom, a munkadij a sok. Majdnem 1 misi.

2021. okt. 7. 17:49
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is van EPH 1995 óta, egy vezeték a villanyórát összeköti a gázcsővel.

0 költség

Aki földelni akarja az 1000 éves lábazatot, a földben futó vízcsövet az át akar verni.

Aki a házban levő nem villamos dologra, kád, zuhanyzó, radiátor vezetéket akar kötni, amit arra terveztek, hogy áram folyjon benne, az gyilkossági kísérletet követ el.

2021. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!