Vályogfalra gipszkarton jó megoldás lehet e?
Hívj egy statikust. Ha ezek válaszfalak és nincs tartószerepe (ehhez kell a statikus), akkor ki lehet bontani és lehet építeni téglából válaszfalat. Egyébként meg minden előtétfalnál szükséges volna alsó és felső szellőzőket beépíteni, de nálunk nem szokás.
Újra is lehet vakolni a vályogfalat, van kimondottan vályogfalra használatos vakolat, sőt van vályogon is használható glett. Ezután már csak (ahogy mások is írták) megfelelő festéket kell kiválasztani a festéshez.
Elméletben nem rossz, de ez így nem oldja meg egy több 100m2 fal szellőzését( pontosabban a leadott pára elhajtását), pláne több szobán keresztül.
Olcsón, gyorsan ezeket nem lehet megoldani, odakell figyelni mindenre.
Ezek a gyorsan megoldjuk opciók alapból nem megoldások itt.
Vannak jók, de ezt átgondolva, felkészülve kell ilyen házat venni.
Ráadásul az 50cm alatti vályog stabilitása gyenge, mivel ezek koszorú nélküliek, a tető súlya bármikor szétnyomhatja a falakat, és kifele dönti azt.
A háztól kell elvezetned a vízet:
- erszatorna vizét elvezetni
- kiásni a ház körül a földet drénlemez + cső az egyik jó megoldás, de kell rá a geotextil is.
Gipszkartont nem szabad használni, mert dohos szag lesz idővel. a Penész pedig igen szereti ezt a környezetet.
modern vakolatokat, glettet nem használhatsz mert ezek elzárják a fal átszellőzését, emiatt a víz bennmarad a falakban és idővel omladozni kezd, megrogyik. Persz nagyban függ a falba jutó víz mennyiségétől.
Vályoghoz való vakolatok kb 2x annyiba kerülnek , mint a hagyományos anyagok, viszont te is össze tudod szedni a szükséges alapanyagokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!