Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítani vagy építkezni?

Felújítani vagy építkezni?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne ki szeretnénk használni a csokkot és babavárót ez össz 20m van egy ingatlanunk amit ha a végén szükség van eladnák ennek értéke 9m! Van 2 gyermekünk és vállalnánk a 3.at!

Falusi csokk használt lakás vagy új ház építés?

Falusi csokk: van egy vályog épitésű 100nm hasznos terület használt ingatlan amit néztünk ára 6m (2 telek) hívunk egy építési vállalkozót nézze meg az ingatlant azt mondta nem rossz az ingatlan kb 15m kell rákölteni a tető ujj ahhoz nem kell nyúlni!

Új lakás építése: nézegettem a telkeket de a csillagos ég5-6m! Házat kb (100nm) szeretnénk nem tudom kb mennyibe kerülne!

Az lenne a kérdésem hogy mennyibe kerülne egy új ház kulcsrakészen? Vagy újítsuk fel a vályogházat?


2021. márc. 24. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

1. Laktam vályogházban tudom az előnyeit, de biztosan nem költenék rá 15 milliót.

2. Új ház építésénél már annyira szigorú az energetikai és egyéb előírás, hogy 100 m2-es házat 40-50 millió alatt nem nagyon lehet kihozni.

3. Kizárólag felújítandó téglaházat keresnék, mert ott nincsenek (még) olyan kötöttségek amik miatt jelentősen megdrágulna.

Ráadásul csináltatott az állam egy csomó tervet kádárkockákra, amik már modern kinézetet biztosítanak és ingyenesen letölthetőek.

Már 40 db elérhető.

[link]


Itt pl. a 3. fotó egészen új arcot kölcsönöz egy régi kádárkockának.

[link]

2021. márc. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Már ne is haragudj, de rettenetesen igénytelenül írsz.


Vályogra biztos hogy egy forintot nem költenék. Venni kell egy téglaépületet és azt felújítani.

2021. márc. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokan költenek vályogra, de spec felújítást igényel,új korszerű anyagok nemigen használhatóak, mert pár év után szívsz, hogy minden baja van a falnak. Kevesen értenek hozzá. Ha nem értesz hozzá, nem találsz ezzel foglalkozó szakit, akkor inkább tégla, az biztosabb.
2021. márc. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Jó statikai állapotú, masszív (tető, falak) felújítandó téglát vegyetek, jó környéken!

A CSOK feltételeit nem ismerem, hogy ilyen esetben mennyit adnak.

2021. márc. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Hú, kérdező, te nagyon el vagy tévedve itt a dolgokat illetően, bár az írásképedet látva nem is csodálkozom, süt belőle, hogy nem az értelmesebbek közé tartozol. De ennyire, hogy még utána olvasni sem bírsz a dolgoknak?


Kezdjük ott, hogy a ti esetetekben egyáltalán nem jár 20 millió forint "ingyenpénz". A 10 milliós csok csak új építésű ház/lakás után jár - és ahogy írták, az minimum 40 millió+telek -, a babaváró meg egy hitel, azt csak akkor engedik el, ha hitelfevétel után vállaltok 3 gyereket, nem akkor, ha a meglévő 2 mellé lesz harmadik.


A ti esetetekre, ha megvesztek egy használt házat és esetleg vállaltok még egy gyereket, csak 2,6 millió forint "ingyenpénz"jár. Vagy talán az 5 milliós falusi csok legjobb esetben, de annak a feltételeivel nem vagyok tisztában, viszont az is csak bizonyos falvakban jár, nem mindenhol.


Szóval nem tudom, milyen 20 milliót szeretnél kihasználni... A bankok meg nem szívesen adnak hitelt vályogházra.

2021. márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló nem az “ingyenpénzre”” hajtunk falusi csokkra jár az 5+5 millió használt lakásra is! A babavárót tudom hogy hitel! Ha nem tudsz a kérdésemre válaszolni csak kritizálni akkor miért szólsz hozzá?
2021. márc. 24. 09:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem költenék 15 milliót egy vályogház felújítására, de építkezni se építkeznék. Inkább keresnék egy felújítandó, de viszonylag jó állapotban lévő, nem vályog házat.
2021. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!