A szokásos, panelban felújít a szomszéd. Van erre bármilyen szabályozás?
Az új szomszédok 2020 áprilisa környékén kezdték meg a 2,5 szobás panel felújítását amit a mai napig nem fejeztek még be. A kezdést ki írták, hogy meddig tart azt gondolom maguk sem tudják.
Az igazság az, hogy "ritkán" csinálják gondolom amikor épp ráérnek és valószínűleg szakember nélkül. Van hogy egy hétig semmi aztán hétvégén vagy éppen hétköznap 18.00-kor megint az elviselhetetlen fúrás-vésés . Csinálják meg nem azt mondom, de jobb lenne besűríteni és minél hamarabb befejezni, mert ez hogy lassan egy éve úgy megyünk neki a hétvégének, hogy "na most vajon tudunk pihenni?" nem túl szimpatikus.
Az már megszoktuk, hogy ha olyan a munka a lépcsőházban koszt-port hagynak maguk után, a többi lakó ajtaja-kilincse, a korlát nem kerül letakarításra.
Van bármilyen törvény, szabályozás arra, hogy mikor-meddig-hogyan lehet felújítást végezni egy panelban?
Nincs ilyesmi, max a napon belüli időpontokra van korlátozás, de aki képes hétvégén reggel vagy hétköznap este nekiállni fúrni, annak hiába van szabály felállítva, mert az alapvető együttélés szabályait nem ismeri. Így nagyon jobb irányba se lehet terelgetni :)
Lehet az áll a háttérben, hogy nagyon nehéz mosr szakembert találni, de az időpontokra akkor is oda kellene figyelni. Amit tehettek, hogy felveszitek a kapcsolatot a közös képviselővel, de tényleg ne várj sok változást...
Nem kötelezheted, hogy néhány nap alatt végezzék el a munkát.
Viszont kötelezően be kell tartsák a házirendet.
beszélj a többi tulajdonossal, szólítsátok fel, hogy az SZMSZ_ben, Házirendben rögzített időpontban végezhetnek karbantartási és felújítási munkát. (Kivéve, ha pl. elönti őket a víz, a gáz, vagy árammal kapcsolatos sürgős munkát kell végezni.)
Szóval vedd elő a Házirendet. Írjátok le a panaszotokat, hivatkozva a Házirend pontjaira. Szólítsátok fel. Írja alá mindenki, aki zavarnak a munkálatokkal. Küldjétek el a renitens tulajdonosnak és a közös képviselőtöknek ajánlva. A közös képviselő hivatalból köteles felszólítani a tulajdonost, majd a jegyzőhöz fordulni.
Már megint megy ez a felbujtásos faxomság. Baszmeg ha neked gondod van vele, akkor közöld vele, ne futkoss gyűjteni követőket magad mellé, mert egyedül ugye gyáva vagy.
Ez van amikor egyből az igazgatóhoz rohannak a sajátos sérelmekkel.
Ennek van egy hivatalos menete, ami a következő:
1. Te magad felkeresed őket, és megkéred, hogy hétvégén ne zörögjenek, mert nem tudtok pihenni.
2. Ha továbbra is zajoznak, akkor kezdhetsz aláírást gyűjteni a többi lakóval, feltéve ha őket is zavarja, majd ezt benyújtod neki, és megkéred, hogy ne újítsanak fel hétvégén.
3. Megkéred a közös képviselőt hogy ő szólítsa fel őket a házirend betartására.
Amúgy meg semmi nem tart örökké, mint ahogy ez sem.
Megértelek, nem is arról van szó, de van ennek egy kúlturált menete hogy ezt elintézd.
A közös képviselő nem a ház rendőre vagy csendőre, a lakók regulázása nem a hatásköre. Egy civil ember, aki a ház üzemeltetését, könyvelését végzi, ma már kizárólag szakirányú végzettséggel.
Lehet neki mesélgetni a szomszédról, de intézkedési jogköre nincs.
Mindenkinek saját hatáskörben kell rendeznie a problémáit, a törvénybiztosította módon, azaz rendőrség, jegyző.
azért, mert tudni fogja, ki panaszkodott...neki létkérdés a felújítás, tehát mindenképpen szeretné megcsinálni. Ezt te nem nézted jó szemmel..ő megtéged nem fog(amíg ott lax)
Ahol lakom, aznúj beköltöző az első nap panaszt tett egy ott lakóra...bíróság lett belőle, elbukta. Ez harminc éve volt, azóta nem köszönnek egymásnak. A családtagok sem.
Egy évvel ezelőtt a szembeszomszédom kiabált a férjével..a mellette lévő szomszéd rászólt a nőre, ne kiabáljon vele! Nos ebből cifra vita kerekedett, azóta kerülik egymást, nem köszönnek.
És még van néhány több tíz éve gyűlölködő...
Hagyd a fenébe inkább.
A közös képviselő hivatalból köteles lépni és felszólítani az SZMSZ és a Házirend alapján és a több lakó együttes kérésére a jegyzőhöz fordulni
birtokvédelemért. A lakókét külön-külön nem fogadják el, azonnal a jegyző is azt kérdezi, hogy léptek-e már a közös képviselőnél.
4-es meg felháborodik, és leírja ugyanazt, amit már az előző leírt:
-személyesen kérni
-a többiekkel, akiket szintén zavar, összefogni
-közös képviselőhöz fordulni
-közös képviselő forduljon a jegyzőhöz
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!