Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Klíma csövezése, csatornázása...

Skid05 kérdése:

Klíma csövezése, csatornázása a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
3.5 kw-os inverteres split klíma beltéri és kültéri egységét összekötő dekorcsatornában hány db és milyen külső átmérőjű csőnek és vezetéknek kell elférnie? Illetve a kondenzvíz elvezető csőnek mekkora lejtés javallott a víz pangását megelőzendő?

ma 02:13
 1/3 Noren1989 ***** válasza:

Asszem 9-12es a legtöbb cső (2db). A kàbelezése a két egység közt öteres, 2,5mm2-s, eléggé vastag kàbel. A tàp nàlunk a kültérihez megy, hasonló kàbellel.

Lejtésben kb mint az ereszcsatorna, úgy gondolkozz.

ma 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vigyázz, mert a csövek átmérőjét a gyártó eleve meghatározza, amely a klimatipusnak is függvénye.

A gyártói előírások felülbirálata, beláthatatlan következményekkel járhat.

ma 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Noren1989 ***** válasza:
Maradjunk annyiban, h ha megvan a konkrét klíma, csak egyféle kombinàció lehet a csövekben...nem fogja ezt Kérdezőnk felülbíràlni.
ma 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!