Melyiket tartjátok kevésbé előnyösnek a lakás beosztásánál: az egymásból nyíló szobákat, vagy a WC-t fürdőszobával egyben?
Mindkettő helyzetfüggő.
Ha egy fő vagy egy pár lakik így, akkor kibírható, több emberre, vagy gyerekkel mindkettő előnytelen.
NYilván WC-nél kényelmetlen, hogy nem tudod használni, miközben a másik fürdik. Plusz jobban mutat a fürdő WC nélkül.
Persze ez is sok mindentől függ, láttam olyan házat ahol a fürdő, wc utólagos hozzáépítés volt, és akkora volt mint egy közepes szoba. Ott megfért a zuhanyzó, mosógép, fürdő együtt, mert nem egy kupacban álltak mint egy panelban, hanem egy szobányi térben.
Egymásból nyíló szobáknál is lehet akár jó is meg rossz is. Ha egy pár lakik benne akkor nekik nem baj, ha a nappali és a szoba összefügg. De gyerekkel már idővel csak zavaró, hogy egymások nell átmászni.
Amúgy az egybenyíló szobák szerintem jól tudnak mutatni a "úriasabb" nagypolgári, polgári házaknál, lakásoknál.
Egyik ismerősöméknek úgy vannak a szobák, hogy egymás között is átjárható hatalmas, kétszárnyú ajtóval. Illetve a folyosóról, előtérből is megközelíthetőek.
Vagy látok ingatlanokat, Pesti, Budai nagyobb polgári lakásokat, ott tök jól mutat, ha mondjuk egy hatalmas nappali tér össze nyitható a hálószobával.
Na meg ugye nem mindegy milyen célra van az épület. Albérletben is láttam olyanokat, ahol konkrétan az "átjáró" szobát adták ki ami nem elég hogy kicsi, még valaki át is mászkál rajta.
Vagy 1,5 szobásaknál a kompromisszumok, hogy vagy a másik szobáján át mész vagy a fürdőn keresztül.
Legkulturáltabb mondjuk, ha van egy családra legalább 2 WC akár úgy, hogy fürdő + külön wc. De akár a 2 külön fürdő sem elképzelhetetlen. Plusz ugye a külön WC-ben is lehet csinálni egy pici kézmosót.
Szerintem amikor a fürdőszoba egyben van a wc-vel, az sokkal kényelmesebb, mint ha külön lenne. Oké, nyilván ha csak egy fürdőszoba van, és van rá 3-4 ember, akkor jobb, ha külön van, de alapesetben szerintem ha egyben van a wc a fürdőszobával, az sokkal kényelmesebb.
Az egymásból nyíló szobák pedig nagyon rosszak. Mármint, ha csak egy ember lakik a lakásban, vagy egy pár, akkor oké. De ha pl. vannak gyerekek, meg minden, vagy akár albérlet, és több emberrel laksz együtt, akkor is egymás szobáján kell átmenni ahhoz, hogy átjuss a sajátodba, az nagyon irritáló lehet. Szinte nem is lehet az embernek magánélete, mert a szobája egy átjáróház. Az egybenyíló szobák tényleg max. akkor okésak, ha ha csak egy ember él ott, vagy egy pár.
Én lakás/házvásárlásnál rögtön ki is zárnám azokat az ingatlanokat, ahol a szobák egymásból nyílnak, és nincs is lehetőség arra, hogy átvariáljam normálisra.
Amúgy a kérdés lakásról szól, de pl. nálunk úgy van családi házban, hogy 2 teljes fürdőszoba, plusz egy külön wc mosdóval. Szerintem ez a legjobb. Mármint, mikor van legalább egy teljes fürdőszobád is, illetve egy külön wc is. Szóval ha adott a hely, és nem csak 2 ember lakik az ingatlanban, akkor szerintem ez a legideálisabb megoldás.
Most két rossz megoldás közül ??
Hát egyiksem életképes megoldás.
Köszönöm a válaszokat! :)
Mi egyébként a feleségemmel ilyenben lakunk, ahol mindkettő megvan, de addig jó, amíg nincs gyerek, vagy amíg kicsi lesz.
Ha lesz, a konyhából tudunk majd leválasztani egy kisebb szobára valót valószínűleg, így lenne egy külön bejáratú is, így az megoldódna (a kérdésemben is feltett két kialakítás közül egyébként engem is az egymásba nyíló szobák zavarnak jobban, mint ahogy a szavazásból és a válaszokból is kiderül, de ha már van még egy plusz, abszolút külön nyíló szoba, az már elviselhető).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!