Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ma becsöngetett a lakásba...

Ma becsöngetett a lakásba valaki ablakfelújítás összeírása címén. Szerintetek csaló volt?

Figyelt kérdés
4 emeletes ház, lakótelep, egyedül volt, beengedtem (ebből nem volt gond, úgyis lepukkant a lakás), beszélgettünk, állítólag az önkormányzat támogatásával majd fel fogják újítani az ablakokat pár hónap múlva, 150e Ft-ba fog kerülni, ha jól emlékszem, amit két részletben is lehet fizetni, most csak összeírja, hogy kiket érdekel. Nem akartam azonnal gorombán elküldeni. Nem tudom, elterjedt-e ez az ügyfélkeresési módszer, de egy kicsit gyanús volt hogy télen akarnak ablakot cserélni (lehet kérni tavaszra is...), fix összeget mond, amikor ezerféle méretű és típusú ablak van. Csak most lehet jelentkezni... Nem mondtam biztos nemet, mondta, hogy majd bedob a postaládámba egy értesítőt, és holnapig telefonáljak, ebben megegyeztünk (korrekt vagyok). Nyilván ki kellene cserélni az ablakokat, különben nem valószínű, hogy becsöngetett volna, bár ki tudja. Lenne rá pénzem, de majd el akarom adni a lakást, és nem akarok már rákölteni.
2020. nov. 3. 15:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

"majd el akarom adni a lakást, és nem akarok már rákölteni."


Ezt kellett volna mondanod neki, majd megköszönni hogy felkeresett és viszlát.

Megteheted holnap is, ha felhívod. "Jó napot, gondolkodtam az ajánlatán, és arra jutottam, hogy ..." lásd fent.

De én a helyedben első körben felkeresném az önkormit, és megkérdezném, hogy valóban várható-e nyílászárócsere, valóban ők írnak-e össze most, valóban ennyibe kerül-e a dolog, tehát érdeklődni, információt szerezni. Ha nem tudnak róla semmit se, akkor van rá reális esély, hogy tényleg csaló volt. Akkor viszont a rendőrséget hívnám, és elmondanám nekik szóról-szóra azt, amit leírtál a kérdésben, meg hogy mit beszéltem az önkormissal. A többit már ők tudni fogják, hogy mit tegyenek. Szerintem ennyivel igazán tartozunk a társadalomnak, hogy segítsünk kiszűrni a csalókat, szélhámosokat.

2020. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Majd akkor változik a dolog, ha visszajön az előlegért!
2020. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
én nem állnék szóba velük, több okból sem.
2020. nov. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Neki is mondtam, hogy készülök eladni a lakást, akkor meg azzal jött, hogy mennyire növeli az értékét. Néztem az arcát, igyekeztem megjegyezni. Egyelőre nem hívom a rendőrséget akkor sem, ha az önkormányzat nem szervez semmit. Mit mondanék, hogy valaki becsöngetett, aztán elment? Ez még nem bűn. Talán majd ha mást tényleg átver, és keresnek károsultakat.
2020. nov. 3. 16:06
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármit is akar az önkormányzat, akkor tértivevényes levélben kell hogy értesítsenek, hivatalos úton. Édesanyámhoz is állandóan betévednek az ilyenek, de ő hála az égnek pont az önkormányzatnál dolgozott nyugdíjazás előtt, így pontosan tudja a dolgok menetét és nem dől be ilyeneknek.
2020. nov. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Ja, még le is tegezett. 49 éves vagyok, talán nem nézek ki annyinak, de akkor is. Egyre gyanúsabb a dolog.
2020. nov. 3. 16:16
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%
Gondnok közös kepviselő tájekoztat vagy hivatalos körlevél stb , ez trükk , more volt ?
2020. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%
Ez mese , mert egy ablak bontassal uj cserével 150 ezer kb támogatással , nemhogy a teljes csere a lakásban . Fel se hívd ,kopjon le , nem kell tudja a számodat .
2020. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#7 nem hiszem, hogy ő volt. Annyira azért nem tűnt öregnek.

#9 jó ötlet, ha fel is hívom, arra az időre letiltom a számom.

Köszönöm a válaszokat, #8 jelzem a közös képviselőnek.

2020. nov. 3. 17:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!