Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes ma hőszigetelni?

Érdemes ma hőszigetelni?

Figyelt kérdés

Egyre enyhébbek a telek (a 30 évvel ezelőtti kemény fagyok ma már ismeretlenek, a hó is eltűnt), szóval érdemes még ilyesmibe fogni?


(10 éve még azt mondták, hogy kb. 15-20 év amíg behozza az árát a hőszigetelés, gondolom ez ma már még inkább kitolódott.)



2020. szept. 25. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a hideg ellen kell szigetelni (homlokzatot és nyílászárót) hanem a meleg ellen is.

Nyáron rengeteget számít egy jól szigetelt ház.

10 éve mondtak sok nettó baromságot, mint pl.: 1cm hőszigetelés 5cm téglának felel meg, vagy hogy bőven elég 4cm-es EPS-el szigetelni.

A megtérülési idő ezer dologtól függ, nem lehet ezt így hasraütésszerűen évtizedekben meghatározni.

Van ahol 10 év sem kell és visszahozza az árát.

2020. szept. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Sok millióba kerül egy családi ház külső hőszigetelése.

További milliókba kerül a padlásszigetelés és a nyílászárók cseréje.

További milliókba kerül egy fűtés korszerűsítés, kazán + kémény stb.


Mivel az új kazánok kb. öt évet kibírnak ki mielőtt végleg ledöglenek és cserélni kell egy új kazánra, + új tervezés, + új beszerelés stb. ezért gyakorlatilag az életben nem térül meg a beruházás ára.

2020. szept. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

A szomszédnál csak 4 évig bírta az új kazán.

Majd megütötte a guta, hogy újat kellett venni, plusz a kéményseprő is jól megszívatta.

2020. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért házfüggő is. Nekünk pl. nem érné meg. Kb. 3 000 000 Ft lenne a szigetelés. A gázszámlán pedig kb. 150 000 Ft-ot sporolnánk évente. Ez 20 év, ha egyéb költség nem merül fel. Lehetséges, hogy 20 év múlva olyan technika lesz, amivel egyszerűbben megoldható a szigetelés kérdése. Illetve nekem számítana bizonyos helyeken pl. terasz, ha 15 cm-rel vastagabb lenne a fal.
2020. szept. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 travian válasza:
Bizony érdemes szigetelni. Ha magadnak csinálod akkor bőven megúszod milliók alatt. Nekem 100m2 es tégla ház 450 ezerből megvolt a homlokzat (grafitos) plusz a födém 100 alatt. Nyáron nincs többé 31 fok a nappaliban max 26, télen még sokkal kevesebb a fűtés konvektorokkal. A fűtés korszerűsítésben már nem hiszek csatlakozva az előttem szólokhoz. Az sosem térül meg. Amit azzal megsporolsz 4-5 évente el is költöd rá.
2020. szept. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha újravakoltatnád a házat kifizetnél kb. 2,5 milliót. Ha hőszigeteled kifizetsz kb. 3 milliót. Nem az EPS a legdrágább tétel.

Szerintem homlokzatot akkor érdemes hőszigetelni, ha amúgy is újra szeretnéd vakolni a házat.

Prioritási sorrend:

1. fűtés korszerűsítés (pl. kondenzációs kazán)

2. födém szigetelés

3. nyílászárók

4. homlokzat


Megjegyzés: Nekem a hőszigetelés azért tetszik, mert:

- nyáron is kifejti áldásos hatását,

- nem igényel éves karbantartást mint egy gázkazán

- nem kell attól tartani, hogy tönkre megy 10 év alatt, mint egy mai (korszerű) kazán, kandalló, hőszivattyú, vagy bármilyen technikai eszköz

2020. szept. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Enyhék a telek, ez tény, s való, de azért vannak most is hidegebb időszakok. Sőt, az átmeneti időszakok sokkal hidegebbek, mint pár éve. A homlokzati szigetelésben annyira nem hiszek, hacsak nem valami panelépítmény, inkább a padlásfödém legyen alaposan leszigetelve, az ablakok legyenek kicserélve, jobban megéri. Kiszámoltam, nálam soha a büdös életben nem térült volna meg, ha csak a homlokzatot szigeteltem volna, B30 tégla egyébként. Bár tény, hogy annak van a legnagyobb marketingje.
2021. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!