Levertem a régi vakolatot vályogtégláig, mivel tudom az újra vakolni, mivel kezdjem? Durvázó azután széria glett? Vagy van erre külön anyag?Mivel szokták újra vakolni?
Lejobb a vályogvakolat, amit levertél. Ha rendesen csinálod, megy az rabicháló nélkül is simán(régen sem raktak) De megfeleló szalmatörek és ugye vályog kell hozzá. A simítóba már kicsi és kevés kell.
A festékes vályogot már ne használd vissza. Kapható zsákos vályogvakolat is. Kiásni, vagyis frisset csinálni az más téma, mert tudni kell aminőséget meghatárizni, és ha kell módosítani. Időjárás állóság miatt van pár féle adalék amit régen is használtak.
A mészhomok vakolat még jó, de azt rabicolni kell, mert nem úgy tapad a vályoghoz; pár év múlva engedhet.
Beltérre meszes habarcsot érdemes, masszív csirkehálós rabicolással. Nekem 4 év után sem vált el a fürdőszobában.
Kültérre erősített mészhabarcs lehet a megoldás,homok, mész, kevés cement.
Próbáltam egy elporladt részt összetört vályogtéglából készített anyaggal tapasztani, de nem bírtam normálisan elsimítani, muszáj volt rákenni a habarcsból, de jó lett.
Vízszigetelés hiánya miatt a modern és cementes anyagok nem felelnek meg. Jóval nagyobb a páradiffúziós ellenállásuk. Ez miatt a 2 réteg közt idővel elnedvesedik a fal és elenged a vakolás. A vályog többet szív fel a talajból, mint amennyi a vakoláson távozik. Innentől van a gond. Vízszigetelés megléte esetén, ez nem fordul elő.
Mindez mennyi idő alatt következik be, a talajnedvesség függvénye. Persze kisebb javított folt esetén is kevésbé jelentkezik
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!