Egy komplett családi házat (kb.80 m2) általában mennyiért szoktak a villanyszerelők vezetékelni-kapcsolókat, konnektorokat, mindent beleértve?
Hát dehogynem.
MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 521.6 pontja
"Hát azért ez kis túlzás. Csövezésben éppen hogy enyhültek a szabványok."
Az rendben, de 99,99%-ban kizárt, hogy ugyanannyi áramkör maradjon, mint eredetileg volt, és máris lehet újracsövezni, arról nem beszélve, hogy jó eséllyel sérültek a régi csövek.
"Hát dehogynem.
MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 521.6 pontja"
Szerintem "szakemberünk" kommentjét nekem szánta, de azért köszi a szabványokat!
De hát pont erről van szó: "Az rendben, de 99,99%-ban kizárt, hogy ugyanannyi áramkör maradjon, mint eredetileg volt, és máris lehet újracsövezni" - hogy nem kell újracsövezni csak emiatt, mert az idézett szabványpont azt mondja meg, hogy lehet több áramkör egy csőben.
Az egy más tészta, hogy esetleg nem fér el, vagy "jó eséllyel sérültek a régi csövek". Akkor nyilván csövezni kell. meg az is ms tészta, hogy tán két hete írta egy iparos az egy csőben több áramkört, ahol leírtam a véleményemet, hogy tisztességes ember ilyent nem csinál. :D De a szabvány engedi.
Csövezésben kétfajtát ismerek: rosszat és jót. Előbbi természetesen több van, mert a magyar leleményességet be kell mutatni, a kanyar helyett gérbevágástól a földön szakaszonként keservesen összerakott falra gipszelésén át addig, ami abból állt, hogy a csőből egy éles kés mozdulatával kihántolnak egy 2 cm hosszú, 1 cm széles tojást, ugyanezt a dobozból is, majd a két lyukat egymáshoz passzintva a dobozt ráültetik a csőre. :D De van azért jó csövezés is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!