Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyszerelők. A tudásotokra...

Villanyszerelők. A tudásotokra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Egy helyisébe szeretnénk 220V-ot bevezetni.Több konnektor ill. billenős kapcsoló van tervbe véve,mennyezeti vilagítás lesz 3 helyen.Kb 28 nm-es a helyiség és az áram kb a 10méterre levő villanyórától lenne elvezetve.Ehhez jönne még hozzá onnan kivezetve egy kb 5 méteres vezetékkel megoldva egy kültéri világítas. Kérdésem a következő.Mik azok a hozzávaló dolgok amikre szükség lehet kb?Hogy tudjak egy kis költségvetést készíteni.Nem a legolcsóbb de nem is a legdrágább dolgokból szeretném.


(Azért is írok egyébként mert egyik szakember ismerősöm bekötné Nekem kb 80e-ft anyagköltség plussz munkadíj fejében.)


2018. aug. 4. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

"Villanyszerelők. A tudásotokra lenne szükségem"

Építtető! A pénzedre lenne szükségünk a tudásunkért cserébe!

Üdv.:

A villanyszerelők.

2018. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadó!Segítőkészségből jeles! Egyébként nem magam szándékozom bevezetni az áramot a helyiségbe!Valószínű,hogy valami szakival csináltatom .Csak Nekem ne mondja senki,hogy hasraütés szerűen mond egy árat Akárki és azt el kellene fogadni az "èpíttetőnek" Ezért ki kértem volna egy kis segítsègek hogy pl. Milyen vezeték,stb. kell hozzá,hogy kb kitudjam számolni az anyagköltséget. A nemhozzáértő embert könnyen le lehet húzni........
2018. aug. 5. 06:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már megint ez a lehúzás duma... Választásod van, nem kötelező vele megcsináltatnod, ergo nem húz le. Ha a melót elfogadod, majd a munka végeztével a megbeszélt ár jóval több lett akkor lehet lehúzásról beszélni.

Az építőipar sajnos drága mulatság lett, attól még nem az az eltökélt szándéka az összes szakinak, hogy mindenkit átverjenek...

2018. aug. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dehisz szinte mindent felsoroltál, amire szükség lesz.

Guglizz ki valami villanyszerelő webshopot és magad is kiszámolhatod.

Ezen kívül még kötő és rögzítőanyagokra, gégecsőre, kötődobozokra lesz szükség. De azok mennyisége a konkrét munkától függ. Ekkora melónál azt mondanám kb. 5-8000Ft-ot számolhatsz rá.

2018. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
Kérj legalább három helyről árajánlatot (azonos műszaki tartalom mellett) és akkor képben leszel.
2018. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

Csak neked hasraütésszerű, mert neked ez az első "kis helyiség, pár konnektor, világítás" projekted.

Neki meg lehet hogy a századik. Vagy még több. Kettő pillantással felméri, a gyakrabban használt 20-30 anyag (vezeték, cső, kapcsoló, doboz) ára ott van a fejében, saját magát ismeri hogy hány óra alatt tudja megcsinálni, és ennyi óra alatt mennyit kell keresnie, hogy ne csak járulékokra, hanem jövedelemre is maradjon belőle.

Ezt végiggondolni csak egy kicsit kevesebb idő, mint nekem ezt ide beírni.

Ennyit a hasraütésről...

Olyan mint a viccbeli autószereő ezer forintos kalapácsütése. Az ügyfél felháborodik, hogy mi került rajta ennyibe. A válasz: a kalapácsütés 10 forint volt, 990 fonrintba az került, hogy tudtam hova és mekkorát kell ütni.

2018. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!