Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyszerelők! Milyen...

Villanyszerelők! Milyen kapcsolókat, konnektorokat válasszak?

Figyelt kérdés

Tavasszal "lakásfölújítok",már gyűjtögetem az infókat...

Milyen típusúak legyenek a fent említett szerelvények. Semmi extra igény,közép-árfekvésűt szeretnék.

Az Obi-s kapcsolót 199 ft-ért "nem szeretném",villszer boltban pl.a Legrand valena 2200-ért nem az én pénztárcám mérete.

Ajánlanátok fajtákat,típusokat?


2015. nov. 6. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban válassz olyat, ami tetszik és ki tudod fizetni
2015. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az #1 írja.

amire pénzed van, jobb mindegyik minősített, tehát nem fog az áram megcsapkodni.

nyilván a drágább halkabban kapcsol, jobban néz ki, és tovább bírja.

2015. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*jobb esetben
2015. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
A Legrand Niloé jó árfekvésű, vagy hasonló a Schneider Anya termékcsalád is, mindkettő jó. Én az előzőt vettem, mert minden dugalja gyerekvédett, nálam ez számított.
2015. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen van már 5 éve: [link]

Árban középkategóriás, szép és műszakilag is elég igényesnek tűnik. A bekötési rész sem az az olcsó anyagspórolós kínai bóvli kategória. Én merem ajánlani.

2015. nov. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Niloé borzasztóan gagyi szerelvény, az egész műanyag, a felszerelése valamivel időigényesebb. Schnieder termékcsaládot tudom én is inkább ajánlani, ha viszonylag olcsó szerelvény kell, de az Anya szerelvény megszűnt. Helyette tudom ajánlani a Schnieder Sedna-t, s az Asfora-t. Mindkettő magát a szerelvényt tekintve ugyanaz, mint az Anya, csak a kerete más. Sedna egy sokkal szebb, vékony kerettel ellátott szerelvény. Már ránézésre is sokkal masszívabb szerelvénynek tűnik, mint a Legrand Niloé szerelvénye. Niloé-nál tapasztaltam azt is, hogy bizonyos kapcsolóknál ha a körmöt kicsit jobban meghúzzuk, nem kapcsol, mivel feszül az egész, mert az egész műanyag. Amúgy magyar termék díjas szerelvény... :D

DE szerelvényt tud hozni a villanyszerelő is, ha nem te magad akarod cserélni a szerelvényeket. Szóval ha villanyszerelő fogja elvégezni a munkát, akkor egy percig se hidd azt, hogy olcsóbb lesz, a szerelvény+szerelés összege, ha a szerelvényt te veszed meg.

Ha sorolva vannak a szerelvénydobozok, szóval egymás mellett van két vagy több szerelvény, s 1 kettes vagy nagyobb kerete van (ez a sorolt szerelvény, régi szerelésnél nem jellemző), akkor anyagösszeírásnál arra ügyelj, hogy van fekvő s álló keret, ezt figyelembe véve írd össze az anyagot.

Ha felújítasz, ne legyen belőled az a tipikus, aki felújítás után jön rá, hogy basszus X éve szenvedünk azzal, hogy ez a kapcsoló, az a dug.alj. baromira rossz helyen van, jó lenne ha ez a lámpa 2 helyről lenne kapcsolva stb! Gondolj át mindent, minden meglévő kapcsoló, dug.alj. a megfelelő helyen van-e, elég van belőlük adott helyen, ha nem, hívj villanyszerelőt, nézesd át a hálózatot, hogy az megfelelő-e, ha nem, át kell húzni, esetleg a kötéseket újra kötni ha szükséges, a jelenlegi berendezések s azok fogyasztása mellett a vezetékek keresztmetszete megfelelő-e, elég áramkör van kiépítve stb.

A "jó meg megy minden" nem jó hozzáállás!

2015. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Schaneider Sedna tényleg jól néz ki, meg legalább nem is olcsó, de elég gagyi. Én is abban ahiszemben vettem, hogy az "minőségi".

Én nemrég szereltem le a 2 éve újonnan beszerelt kapcsolót (festés miatt), és a műanyag váz meg van repedve. Meglátjuk meddig bírja, de nem ajánlom.

A Legrand Valena jóval magasabb kategória minőségben, az is van otthon.

2015. nov. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nyilvánvaló, hogy a Legrand a Valenánál nem a név miatt kér többet, s nem pusztán a design az, amit meg kell fizetni. Tény, hogy egyre hitványabb anyagból készül minden, de az, hogy eltört nálad 1 keret vagy szerelvény vagy nem tudom mire gondolsz, még nem jelentheti azt, hogy a Sedna szerelvény úgy, ahogy van selejt, azért ezt úgy gondolom te is belátod. Lehet, hogy már felszereléskor volt egy hajszál repedés, amit nem vettél észre... Szal az, hogy eltört nálad 1, s ebből az következik, hogy drága is meg sz.r is, az azért egy kicsit erős.
2015. nov. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy az összesnél meg van repedve? Mert ha igen, akkor kezdek aggódni... Az utóbbi évben nagyon sokat szereltünk föl.
2015. nov. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!