Kicsi otthonunk egy téglaépítésű, lapos tetős társasház legfelső emeletén található. Néhány éve kicserélték az ablakainkat műanyag ablakokra. Azt érzem, bár lehet, hogy tévedek, hogy nem végeztek minőségi munkát és most ennek isszuk a levét. A téli, tehát a fűtési időszakban az ablakok párásodnak, az ablakkereteken megül a víz, az ablakok feletti falak penészednek. Ezek ellen különböző praktikákkal próbálok védekezni, kevés sikerrel úm. gyakori szellőztetés, lakás kifűtése, penészölő szerek használata, a víz felitatása, páraelszívó használata. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a végleges megoldás? A szobák falain fűrészporos tapéta van, amiket diszperzittel festettünk, ezeknek van köze a problémához?
Túl jól zárnak az ablakok, nem tud szellőzni a lakás. Ha lehet, ne száríts vizes ruhát szárítógépet vettünk), a sok szellőztetés se használt. Végül elköltöztünk,bár nem ez volt a költözés oka, de nagyban hozzájárult
2019. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
A penészesedés éppen attól van, hogy minőségi munkát és minőségi ablakot szereltek be, mert most nem tud a benti páradús levegő kiszellőzni. A műanyag nyílászáró ilyen. Lezár mindent. A lapos tető sem segít a helyzeten, mivel nincs padlástér, ezért a kinti hideg levegő és a benti fűtés következtében közvetlenül a lakásban csapódik le a pára.
2019. nov. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Mondjuk azt nem tudom, hogyan jött ez a következtetés, hogy azért folyik a pára az ablakokon mert szarul építették volna be.
Minden esetre a lényeget már fentebb leírták.
Itt a legnagyobb probléma, hogy a födém nem légáteresztő. A legtöbb pár a meleg levegővel a födémen keresztül tud(na) távozni.
Ha nincsen megfelelően kiszellőztetve a lapos tető, akkor az is nagyban hozzájárul a párásodáshoz.
2019. nov. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 A kérdező kommentje:
azért gondoltam, hogy hibás volt a munka, mert láttam amikor beépítették és a régi ablakokat kiszedték a hiányokat gipszkartonnal pótolták és a penész, pl a kisszobában a gipszkarton és a fal találkozásánál indul. De ez csak feltételezés volt.
Szóval ezen nem lehet változtatni, én nem tudok változtatni (tapéta leszedésével, ablakok cseréjével, meszeléssel ...)?
Jó ötlet a szárító de sajnos nem fér sehova...
2019. nov. 24. 10:24
5/7 anonim válasza:
Sajnos ezt a problémát csak külső hőszigetelés oldja meg. Ablak beépítéskor legalább a kávát kívül körbe kellett volna szigetelni. Belül semmit nem tehetsz. Ha nincsenek légbevezetők az ablakokon, akkor szereltess be, esetleg valami mellékhelyiségbe (kamra, előszoba) szoktam javasolni fali légbevezetőt. Az a havi párszáz Ft fűtés spórolás miatt nem éri meg penészben élni.
2019. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Ha a páraelszívó nem páramentesítőt jelent, akkor páramentesítőt kell üzemeltetni. Morbid javaslat: nem kell kilélegezni a vízpárát.
2019. nov. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
A jelenség azért van, mert az ablakok túl jók. Rejtett ablak szellőzőket kell az ablakokba beépíteni a német szabvány szerinti mennyiségben. Kb egy éve volt egy riport erről a Klubrádióban.Pár ismerősöm már alkalmazta, nekik bevált.
Azért jobb ez, mint a párátlanító, mert a párátlanító a párát bár kiszedi a levegőből, friss levegőt nem juttat be.Ez a jelenség új fa ablakok esetén is pontosan így van, azok is 'túl jól' zárnak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!