Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan javítsak meg egy...

Hogyan javítsak meg egy csöpögő hollandit a fűtéscsövön? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Panellakásban 10 éve, fürdőszobafelújítás során fali radiátort építetek be ami flexibilis csővel lett rákötve a fűtési hálózatra. A rákötésnél beépítettel egy-egy golyós szelepet, az egyiknél a szelep utáni hollandi elkezdett csöpögni. Milyen alátétet cseréljek benne? Most kenderkóc is van a meneten, hogyan kell ezt megoldani, tekintettel, hogy melegvízről van szó, nem akarnám eláztatni az alattam lakót.

Felhívtam egy vízvezeték szerelőt, azt mondta, hívjak inkább fűtésszerelőt. Inkább magam látnék neki, mert ezért nem hiszem, hogy szívesen kijönnének.



2019. nov. 15. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Melyik enged? A csap,és a radiátor közti,vagy a flexicső hollandere?

...mondjuk akármelyik is,azért "érdekes" a dolog,mert a hollander belül,fenéken tömít,nem a menetnél kóccal!


Van a paneloknak direkt szakijai,akik a fűtés kezdetekor,ha hívják őket,-mennek,hisz ez a dolguk. Én először a közös képviselőnek szólnék..

2019. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ma a létező legjobb tömítőszalag a Loctite. Csak éppen valami 3800 Ft egy 50 m-es tekercs.
2019. nov. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előbb próbáld picit meghúzni a hollandit, lehet, hogy már az is segít.
2019. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1: A flexicső két szeleppel lett hozzákötve a lakásban lévő két fém fűtéscsőhöz. Az egyik csöpög a szelep mögött, a flexicsőnél. (A radiátornál is van két hollandi, valamikor, nem sokkal később a kiépítése után ott is csöpögött az egyik, de aki csinálta, akkor még kijött és megjavította.)
2019. nov. 15. 19:15
 5/6 A kérdező kommentje:
#3: Már próbáltam húzni rajta, annyi lett, hogy kevésbé csepeg.
2019. nov. 15. 19:16
 6/6 bamboochatheone ***** válasza:
Esetleg egy képet tudnál feltölteni? Sokat segítene.
2019. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!