Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A keringtető szivattyú lehet...

A keringtető szivattyú lehet a hibás? A részletek lent.

Figyelt kérdés
Tavasszal volt fűtésrendszer átvizsgálás. Amit kellett cseréltek, a rendszerből a víz le is volt engedve. Most a vegyestüzelésű kazánnal akartam egy kis meleget, de csak a felső! szinten voltak melegek a radiátorok. Újra légtelenítettem, de nem lett jó. A keringtető szivattyút megfogva melegebb volt, mint a fűtés előremenő. Kihúztam az elektromos csatlakozóját és öt perc múlva olyan meleg lett csak, mint a cső. Korábban volt kicsi hangja is amit most nem hallottam. Lehet, hogy nem is ment ? Tavaly a fűtési idényben még nem volt vele semmi baj. Mi a teendő ?

#fűtés #keringtetőszivattyú
2017. szept. 24. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez elèg összetett. Lehet, hogy a szivattyù is levegős. Igazság szerint látni kellene a rendszert. Lehet, hogy most belekeverted a levegőt. Az alsó körön valahol levegő van. Ha semmisem meleg, akkor a főágban.
2017. szept. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A szivattyúk pár hónap alatt letapadhatnak! A legmodernebbek is.

Ezért van a komolyabb termosztáton egy olyan funkció,hogy minden nap egy percre elindítja.

Én már meg se próbálkozom a fűtéssel addig,míg ilyenkor el nem indítom a szivattyút...

Örülj,ha nem égett le!

2017. szept. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tudod,hogy kell egy letapadt szivattyút elindítani?
2017. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom
2017. szept. 24. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a keringtető szivattyuk tengelyvégénél van ez zárókupak.Itt lehet légteleniteni,és csavarhúzóval mozditani a tengelyen .
2017. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Így igaz!

A szivattyú előtt,és után a csapokat zárd el.

Azt a kis fényes kupakot,ami a szivattyú motoron középen van,azt csavard ki. Síma hagyományos(jobb) menetes

Az úgy néz ki,mint egy nagy csavar fej,lapos csavarhúzó nyílással.

Tegyél alá valamit,mert ugye némi víz ki fog folyni.

Ha belenézel a lyukon,látni fogod a tengely végét,amibe szintén egy lapos csavarhúzó nyílás van.

Beleteszed a csavarhúzót(pontosan,nem ferdén),és rákoppintasz kicsit a nyél végére.Csak pici kalapáccsal,de egy síma fogó is elég. Nem agyonverni kell!!! Ezután a nyílnak megfelelően próbálod fordítani a tengelyt.smán,könnyedén kell forognia. Ha nem,-még egy koppintás.

Ezután vissza a kupak,alsó csapot kinyitni,majd a kupakot óvatosan kijjebb tekerni,hogy a levegő kijöhessen.

A kopakot rendesen,betekerni,feső csapot is kinyitni,a kifolyt vizet pótolni,nyomást beállítani,---és mehet a fűtés.

Kb.annyi idő megcsinálni,-mint leírni.

Sok sikert!

2017. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam,hogy hallgasd meg,megy-e a szivattyú,remélhetőleg nem égett le.

Ott a csavarhúzó,-a hegyét támaszd a szivattyúra a csőre, a nyelét meg az egyik füledbe,mit egy fülhallgatót,(a másik füled fogd be)...és hallgasd! lehet hallani,hogy megy-e a motor,vagy csak zúg(vagy semmi)

2017. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap este megpróbálom annak alapján amit leírtál. Leírom majd mit sikerült elérnem. Üdvözlettel
2017. szept. 25. 07:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hallgatózni, ha egy pillanatra bekapcsolod a szivattyút, látni fogod a nyíláson át, hogy forog-e a tengely.
2017. szept. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tökéletes volt az útmutató ! MŰKÖDIK ! Minden radiátor melegszik. Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2017. szept. 25. 16:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!