Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha asztalosokkal csináltatok...

Ha asztalosokkal csináltatok fa bejárati ajtót panelba akkor az jó minősêgű lenne?

Figyelt kérdés
Láttam videót H a fém bejárati ajtót konzervnyiróval feltörték szétszedték. A fa pedig valami gagyi volt hogy a belseje valami szétpoeladó izé... Az asztalosok gondolom tömör fából csinálnák. Szerintetek?

#Fabejáratiajtó
2019. aug. 19. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom. Panelba nem igazán jellemző, hogy lemez ajtókat konzervnyitóval fognak feltörni a 6. emeleten.

Ez a gagyi lemez ajtó inkább családi házaknál veszélyes, oda egyáltalán nem ajánlott.

Viszont én panelba simán beraknék egy középkategóriás műanyag ajtót.

Gyakorlatilag sem hőszigetelés sem pedig ultra biztonság szempontjából nincs jelentősége hogy milyen az ajtó, esztétikailag feleljen meg az igényeimnek és kész.

Persze asztalos is csinálna (egyébként igen tömör vörösfenyőből szokás) bejárati ajtót, csak 2x annyiba fog kerülni.

De ha nem számít a pénz akkor nyugodtan csináltass asztalossal, nyilván szebb és minőségibb lesz mint a készre gyártott műanyag vagy lemez ajtók.

Viszont én felesleges pénzkidobásnak tartanám panelba.

2019. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Nem gondolom hogy az asztalosoknak fa anyag raktáruk van,ahol éveken keresztül száritják a felhasználandó fát .

Ebből adódóan,bemegy a fatelepre,megveszi az ajtónak valót,ami 1 hónapja még lábon állt az erdőn .

Legyártja az ajtót,majd ott fog nálad száradni,ami szépen vetemedni is kezd .

Legalább 2 cm et eltekeredik,zárni sem lehet.

Erre az asztalos azt mondja,akkor jó volt mikor beraktam .

Mondtam,hogy az ajtó mindig zárva legyen .

Ez egy valóságban megtörtén eset volt .

Én mondtam is neki,azt gondoltam ,hogy az ajtó arra való,hogy ki,be járjunk .

2019. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

#2 jól gondolod, nincs fa raktáruk. Viszont ilyen baromságot is régen olvastam már amit leírtál.

Az asztalosok szárított, táblásított, ragasztott anyagból dolgoznak. Értem én hogy te még életedben nem láttál ilyen faanyagot (valószínűleg nem is fogsz életed folyamán), csak akkor minek kell hülyeségeket beböfögni egy kérdés alá?

Már nem a szocializmusban vagyunk ahol a tüzépen szerezték be a fenyő deszkát az "iparosok" :D

Főleg ha tölgyből készül valami akkor azt már eleve csak szárítottan (1 évig szárad fedett helyen, plusz kap még egy gépi légszárítást is feldolgozás után mielőtt táblásítanák) veszi meg az asztalos.

Egyébként ugyan így járnak el a fenyővel is.

Biztos van benned valami frusztráltság az építőipari szakemberekkel kapcsolatban, tudom sokan vagytok így. De ha már ócsárolni akarsz egy szakmát, akkor azt úgy tedd hogy ne légből kapott hülyeségeket beszélj, mert ezzel csak magadat járatod le.

2019. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet biztonsági ajtót venni, amit nem egyszerű feltörni. Asztalos is tud jó minőségű,erős ajtót csinálni, valamilyen keményfából érdemes.

Egy komolyabb ajtó kb. 400.000-nél kezdődik és az is feltörhető. Azért azt szokták mondani, hogy inkább az egyszerűbb lehetőséget választják, szóval talán érdemes jó ajtót venni

2019. aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nekem azt mondták az asztalosok H van náluk több kész ajtó. Még gondolkozom. Műanyagot is megnézek. De amúgy a szomszéd gyerekek halottak H miket beszéltem azzal akinek van fêmajtaja.na neki is új ajtó kell. Neki iszonyat drága volt ez a fêmajto.
2019. aug. 20. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!