Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűt valaki csak és kizárólag...

Fűt valaki csak és kizárólag klímákkal?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ajánlott lenne kiegészítő fűtés, de mégis érdekelne, hogy aki csak klímákkal fűt (helyiségenként külön egység persze + fürdőszoba mással) milyen m2-en, milyen szigeteléssel, mennyibe kerül egy szezon?

2019. aug. 16. 08:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem írtam, mert nincs tapasztalatom vele. Évek óta használok fűtésre klímát, de csak pár hónapja lett otthon is, keveset fűtöttem vele. A hűtés havi 1500-2500 forinttal dobja meg a számlát és folyamatosan megy, amikor meleg van, nem kapcsolom ki szellőztetéskor sem. Egy kisebb szobát (16m2) hűt, és jóval elviselhetőbbő tesz egy konyhát és egy folyosót, pedig sajnos nem tudtam olyan helyre szereltetni, ahonnan közvetlenül oda is fújná a levegőt.
2019. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Csak néhány újépítésű házba szerelik fel mert mindenhol a központi fűtést preferálják, ami zajtalan.

Az pont nem érdekli a gázzal fűtőket, hogy húszezer/hó vagy tízenötzer/hó a számla, mert a komfort a lényeg. Ósdi, elavult házakba úgysem raknak gázkazánt mert irdatlan összeg jön ki, vegyessel fűtenek, újépítésűek tulajainak meg nem gond.

Márpedig időjáráskövető termosztáttal vezérelni 1 db kazánt a legkomfortosabb megoldás a passzív ház után.

Az átlagember a 10-20 éves házban nem fogja a meglévő központi fűtést lebontani anélkül, hogy tudná a valós költségeket, márpedig azt szinte lehetetlen pontosan megmondani előre.

Úri muri ez is mint a sokmilliós napelem.Új házakba való gazdagoknak.

2019. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 mindentudó99 ***** válasza:
#21 Tehát akkor tulajdonképpen úgy ajánlgatod itt a klímát hogy az mindennél jobb miközben semmi konkrét dolgot se tudsz a tényleges fogyasztasról.
2019. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
#23 - Saját tapasztalatom a költségekkel kapcsolatban nem sok van, viszont olvasok klímás fórumokat ahol fűtenek is a klímákkal, ott van néhány blog, illetve beszédes számok is találhatóak. Ment a matek is fejben, mindenhogy jobban jött ki, mint a szenvedés a gázzal/fával. Hűtésre pedig mindenképpen kellett a klíma, nem akartam még egy nyarat eltölteni a meleg, levegőtlen házban, továbbá a meglévő fűtéssel is voltak problémáim. Annó, 2017 elején a hosszú ideig tartó - fokokat is -15 fokig fűtő, kiegészítő fűtés nélküli klímákkal fűtöttük végig az akkori munkahelyemen és nem fáztunk. A céget pedig nem vitte csődbe.
2019. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Aki egyszer eldöntötte,hogy klímát szereltet,azt úgy sem lehet meg győzni se erről,sem arról.

Aki egyszer melléfogott ,úgysem vallja be az igazat,inkább dicséri .

Ugyan ez van a padló fűtéssel .

2019. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én az első klímámat gyorsan lecseréltem egy másikra, nagyon mellélőttem vele, amit beísmertem egy klímás fórumban, illetve megírtam a véleményem az Árukeresőn az adott klímáról. Írtam még hozzá folytatást, de nem tettem ki, mert 90%-ban szidom benne az adott klímát. Ettől még jó a klímás fűtés, mindössze rossz klímát választottam rossz helyre, ami további problémákat és nagy komfortveszteséget jelentett. Tanácsként még, nagyon meg kell nézni, hogy milyen klímát és hová vesz az ember, és jól kell méretezni az adott helyiséghez.
2019. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
kb 6 kW Hőveszteséggel Az utolsó télen 50000 volt a teljes fűtési költség H tarifával. 100 éves vályogház felujitva. Jól méretezve a legolcsobb fűtési mod.
2019. aug. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Több mint 15 éve fűtök klímával közel 100m2 a lakás, persze azóta már többször cseréltem a klímákat (haladtam a korral).


4 db fűtésre optimalizált klímánk van, de ebből jobbára csak kettőt használunk, ritkán van olyan hogy mind a 4 működik. Nálam ugyan nincs H-tarifa de ennek ellenére a havi villanyszámla télen sosem több 20 ezernél, amibe minden fogyasztó benne van, tehát ez nem csak a klíma fogyasztása. Ezek az adatok az én házamnál az én klímáimmal és az én beállításaimmal vannak, tehát más háznál ez nem lehet releváns.

Anno az egész ház fel lett újítva a klímák telepítése előtt, ez profi szigetelést aljzatbeton/homlokzat/tető stb. jelenti és persze nyílászárok, ami mind thermoplán ablakokat jelent és természetesen argonnal töltött. Amit ezzel mondani akarok, hogy nem valami gyagyi minőségről és kivitelezésről van szó, akkor ez 7 millából jött ki, ma ezt 10 milla alatt nem lehet kihozni.


Nálunk a mostani fűtésre optimalizált klímák szerelése anyaggal, munkadíjjal és persze a légkondikkal együtt 1 millába kerültek. A készülékek beépített fagyvédelemmel és kompresszor fűtéssel vannak ellátva, (direkt fűtésre lettek tervezve) konkréten -25 fok külső hőmérsékletig lehet használni, ami ugye itthon ritkán van. Azt mondjuk hozzátenném, hogy beépített wifi is van benne és mivel nem nyuggerek vagyunk így nappal nem vagyunk otthon, azaz nem megy a klíma mindig. Távolról wifi segítségével bekapcsoljuk, hogy mire hazaérünk már meleg legyen. A leggyengébb klímánk SEER/SCOP értéke: 6,5/4.1 azaz fűtés esetében 1kW el.teljesítményből 4,1kW hőenergiát tud leadni. Ahhoz, hogy a fűtésszámlád ilyen kicsi legyen be kell ruháznod egy jó házba azaz szigetelésbe és persze kell hozzá normális fűtésre optimalizált klíma, a normál inverteres ami csak -15 fokot tud és nincs benne fagyvédelem az nem játszik!

2019. aug. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!