Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűt valaki csak és kizárólag...

Fűt valaki csak és kizárólag klímákkal?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ajánlott lenne kiegészítő fűtés, de mégis érdekelne, hogy aki csak klímákkal fűt (helyiségenként külön egység persze + fürdőszoba mással) milyen m2-en, milyen szigeteléssel, mennyibe kerül egy szezon?

2019. aug. 16. 08:28
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Mint írtam ezek csak adatok! Engem konkrét tapasztalat érdekel! Olyan ahol a ház normálisan szigetelt és ésszerűen van kialakítva a rendszer.


Fűtés kiépítése előtt állunk. A gázos kiépítése padlófűtéssel 2m + szükséges kiegészítő fűtés amit klímát gondoltunk kisebbeket +500.


Csak klímás rendszer komolyabban a kiépítése 7-800 +egy napelem 2m.


Szóval árban ugyanott lenne de egyiknél megvan az éves költség a másiknál 0. Leírt adatok alapján!! De ez a valóságban más lehet.

2019. aug. 16. 13:25
 12/28 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolóknak köszönöm, hogy értik a kérdést :D
2019. aug. 16. 13:26
 13/28 mindentudó99 ***** válasza:
55%
#8 Ne haragudj de hamár hozzászólok akkor csak tudom hogy a barátoméknak milyen fűtése van. Beszereltettek egy 3.5 kw-os hűtő fűtő energiatakarékos modern drága klímát. Havi 7000 villanyt fizettek általányba ami egy pici házra teljesen reális. Miután már a klíma is meglett a végelszámolónál plusz 165 ezret fizettek rá a villanyra. És csak fűtésre hasznàlták. Baromi sok úgy hogy mellette még kandallóztak is. Hogy miért ennyi azt nem tudom nem értek hozzá csak a kérdező kért konkrét tapasztalatot. Mint írtam szigetelés nincs a házon.
2019. aug. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
55%

Nem kígyóznak a sorok ezért a technikáért, mindenki kondenzációst meg vegyes kazánt rakat be. Mondjuk én elégedett is vagyok a gázzal, havi húszezerért megvan a 22 fok, ez állítja elő az indirektbe is a vizet és csak egy készüléket kell szervizelni. Hány klíma kell egy ilyenhez, 3-4? Mindenhol nyílást kell vágni a falba, mindig zúg a ventilátor mindenhol? Évente 3-4 készüléket kell szervizelni és tisztíttatni, mint a rendes klímát? Ha épp pocsék a hatásfok, akkor zabálja az áramot a kiegészítő fűtéssel, mint a hőszivattyús bojler?

Áramszünetnél nincs fűtés, míg egy gázkazán vígan elmegy egy alacsony teljesítményű szinuszos szünetmentes tápról.

A hálózathoz is hozzá kell nyúlni, hogy mindegyik külön körön legyen saját ÁVK-val, különben az egyik meghibásodott egység miatt kapásból lemegy a megszakító és megint nincs fűtés, ez jó tud lenni akkor, ha az ember nincs otthon napokig.

2019. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Én köszönöm is a tapasztalatot.

50m2-en 165000 gondolom nem igényelték a H tarifát ami felezi a két árat. Azaz a 165000 durván 3800kw, azaz ha valóban egy jó klíma teszem azt 4es szorzóval az 15200kwh/év levetitve 50m2re ez egy borzalmas szigetelésű ház (300kwh/m2 nagyon sok) így nem is tudom hogy gondolták a klímás fűtést.

Szüleim háza is 300-310 körüli/m2 és gázzal is vagyonokat fizetnek, most készülnek szigetelni és ablakot cserélni.

2019. aug. 16. 14:21
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

#13 - A fogyasztáshoz ennyit nem tehetett hozzá a klíma egymaga. A számok alapján gyakorlatilag 110%-on működött a klíma az egész fűtési időszakban, de ehhez alulméretezett, hűtőközeghiányos klíma, papírból lévő falak és folyton nyitott ablakok kellenek, különben meggyulladnak, mert 30 fok van a házban. Elektromos fűtéssel viszont ez az összeg egy szigetelt házban minden különösebb erőfeszítés nélkül hozható.


#14 - A kérdező által linkelt blogot korábban olvastam, benne van sok dolog a félelmeiddel kapcsolatban is. Mint ahogyan a blog szerzője írja, kinek mit bír a tűréshatára. Akinek nem tetszik a klímás fűtés, az választ mást. Áramszünet esetén a keringető szivattyúnak is kell áram, nélküle nincs fűtés. Pont a napokban olvastam, valahol annyira rossz a gáz, hogy egy csomó idő egy fazék vizet felforralni, ott aztán pörögni fog az óra rendesen, hogy meleg legyen. Minden fűtésnek van előnye és hátránya. Én ismerem a fát és a gázt, mindkettővel van bajom, nekem a klíma tökéletes megoldásnak tűnik. Jó márkát kell venni és a teljesítményt jól kell méretezni, így tiszta, csendes, megbízható és olcsón üzemeltethető fűtésünk lehet, aminek a nagy előnye, hogy nyáron hűteni is lehet vele. Engem meggyőzött.

2019. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Nem volt H tarifa. És tényleg ennyit fizettek pluszban. Mint írtam fogalmam sincs miert nem ertek hozzá. De jött a 165 ezres csekk. Más extra fogyasztó nincs csak a szokásos dolgok. Úgyhogy azt a klíma ette meg.
2019. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
55%

"Áramszünet esetén a keringető szivattyúnak is kell áram, nélküle nincs fűtés"

Írtam, szinuszos szünetmentes táp, amiről órákig elmegy a vezérlés és a keringető. A klíma nem.

Már ott bukik az egész, hogy több eszközt kell venni és karbantartani, ami ráadásul híresen kényes és szervizigényes. Veszel egy db sima split klímát százezerért és ötvenezerért rakja fel a klímás? Akkor mennyiért csinálja a több klímás rendszert? Visszafelé haladunk a központi fűtésből, megint mindenhova fűtőkészüléket kell tenni, mint a konvektornál.

Ha nem akar az ember legionella megbetegedést, ez kötelező dolog minden évben. A legolcsóbb tisztítás 10e + áfa, az alaposabb húszezer + áfa. Lehet számolni.

2019. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hittérítő, nem akarom ráerőszakolni valakire a klímát, főleg aki ennyire elutasító vele szemben (Bár innen szép győzni. :D) Csak akkor nem tudom miért írsz, ha neked nincs klímád és nem is akarsz vele fűteni.

Felénk baromi ritkák az áramszünetek, gyakorlatilag a számítógéphez használt szünetmentes unatkozik, annyira nincs dolga, így én nem félek a hosszú áramszünetektől. Egy megbízható klíma bent van 300 ezer forintból pár óra alatt, ideális elrendezés esetén nem csak egy helyiséget fűt. Egy gázkazán maga annyi, mint egy klíma, ahhoz még csövek, radiátorok, kémény, gázterv stb. nem két forint, abból meg már három klíma kijön. A kazánokat is karban kell tartani, mocskos pénzeket el tudnak érte kérni a szerelők. Ráadásul ha megdöglik a gázkazán, sehol sincs fűtés, még ha egy klíma leáll, attól még megy a többi. Részben emiatt kell elfelejteni a dual kültériket, egy kültérihez csak egy beltéri tartozzon. A legionella pedig nincs mindehol ott, ahol klíma van. Csak a szennyezett víz porlasztott formában történő belélegzése okoz betegséget, sehogyan máshogyan nem fertőz. Fűtéskor pedig csak kint, a kültérin keletkezik kondenzvíz, a beltériben nem, az tök száraz, a legionella pedig csak nedves környezetben él meg.

Olvastad a blogot? Először csak a konyhába került klíma, a szobában biztonsági tartalékként ott maradt a konvektor. Hát mi történt? Megdöglött a konvektor, két paplan alatt aludt a szerző, miközben a konyhában kellemes meleg volt a klíma által.

De tudod mit? Te fűts gázzal, én fűtök klímával, a kérdező meg utánaolvas, kérdez és majd eldönti.

2019. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 mindentudó99 ***** válasza:
#19 És mennyibe van az éves fűtésed mert ez volt a fő kérdés?
2019. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!