Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy házunk de nagyon sok...

Van egy házunk de nagyon sok részre szállt. Hogy érjem el, hogy le mondjanak róla ha senki nem foglalkozik vele?

Figyelt kérdés
Van egy lakásunk. Én éltem ott a szüleimmel gyerekként. Régen a nagyapám szülőháza állt a portán azt le bontották anyuék újra építkeztek. Nagyapámnak 9 testvére volt, mindenki le mondott róla kivéve egy férfi aki ott lakott a ház egyik hátsó részén, anya tartotta el viszont a házról nem mondott le majd meghalt és mivel nem volt gyereke a tulajdona újra át szállt a testvéreire meg gondolom annak a gyerekeire. A házzal senki sem foglalkozik kb 4 5 testvér él. Egy két idős nem akart régen még állni utána tőle. Ha jön csekk mindent mi fizetünk felé se néz senki. Szeretném a házat a saját nevemre íratni. A mi részünk 50% a többi 50 a többi tulajdonoson van azthiszem de hétfőn ki kérem a tulajdon lapot. Hogy érhetem el, hogy ne követeljenek tőlem pénzt hanem mondjanak le róla? 100 fős településen áll a ház,de nekem ideális lenne nyaralónak is. El adni nem szeretném. 23 éves vagyok. Ötletek?

2019. aug. 11. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

1, beszélj velük és mondd, hogy ha nekik nem kell akkor adják neked.

2, egyszerűen használd amire akarod. Végülis 50%-od van benne, ha felé sem néznek akkor úgy használhatod mintha a tiéd lenne

3, vásárold ki őket


Egyéb lehetőséget nagyon nem látok.

2019. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Egy dologban biztos lehetsz, ingyen senki nem fog lemondani a javadra (az emberek már csak ilyenek).

Kénytelen leszel pénzt fizetni érte, de akkor sem lesz egyszerű a dolog, mert az embereknek a Dárius kincse sem elég.

Tó melletti kisváros üdülőövezetében van a nyaralónk, mellette egy gazzal felvert telken, most már csaknem teljesen összeomlott, félig vályog kis épület. A tulajdonos kb. 20 éve halt meg, az örökösök azóta próbálják eladni horrendum összegért. Az önkormányzat láthatóan semmit nem tesz az ügyben, pedig nemcsak a környezet színvonalát rontja az egész, hanem a ház miatt jelentős az allergizáló pollenszórás is.

2019. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Ne csinálj semmit. Ha valaki akar valamit majd keres.
2019. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha eladni nem akarod és az örökösök sem akarnak vele semmit akkor használhatod ettől függetlenül, aztán ha teljesen magadnak akarod apránként kivásárolod őket. Ha ők megpattognak hogy márpedig kérik a pénzüket akkor abból már pereskedés is lehet és ők fognak nyerni ez ügyben. Ha fizetni továbbra sem akarsz nekik érte akkor a bíró hosszú idő után dönthet arról hogy hivatalból adják el jóval olcsóbban és úgy fogják szétosztani az összeget arányosan. Persze én a helyedben beszélnék mindegyikkel hogy adják át neked a tulajdoni részüket persze cserébe te is adj nekik valamit nyilván pénzt. Őket nem fogja érdekelni más, pénz meg nyilván kell nekik mert az emberek ilyenek.
2019. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Milyen költségekről beszélünk? Rezsi? Akkor az csak a bent lakó felelőssége
2019. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

1. felértékelteted hivatalosan, majd a felértékelt összeg felét felajánlod a tulajdonosoknak elosztva. ( 50% a tied, a másik 50%-ot osztanád el)

2. Elbitorlás törvényét veszitek igénybe.

Ehhez egy ügyvéd segítségét kérjétek.

2019. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem itt tökéletesen fennáll az ELBIRTOKLÁS lehetősége.

Ha 10-15 éve senki feléje sem néz, a házhoz kapcsolódó terhekbe (nem rezsi!) nem száll be a tulajdonhányada arányában, akkor érdemes lenne megpróbálni.

De ebbe ügyvéd nélkül ne fogjatok bele!

Aki eleve megtámadná a 9-ik, eltartott(!) testvér tulajdoni jogosultságát a szüleid által épített házban.

2019. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a házhoz semmi közük, azt a szüleid építetté.

A telek feléhez van joguk, azt meg fizesd ki nekik, aztán szevasz! Én is ügyvédet javaslok!

2019. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

"felértékelteted hivatalosan, majd a felértékelt összeg felét felajánlod a tulajdonosoknak elosztva. ( 50% a tied, a másik 50%-ot osztanád el)"


Egy túrót!

Ha -a kérdező által- lakott a ház, akkor csak a felét éri vagy még kevesebbet.

Tehát csak a felének a felét kell(ene) szétosztani.

2019. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!