Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan cseréljem le a kádszegé...

Hogyan cseréljem le a kádszegélyt?

Figyelt kérdés
Szeretném a régi műanyag kádszegélyt lecserélni, mert már eléggé elhasználódott, penészes. Vettem egy újat és szilikonos ragasztót. A ragasztót hova kell nyomni? A csempére vagy a kádszegélyre? Egyéb tipp?

2019. aug. 10. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy. A kádra talán könnyebb. Ha megvan a szegèly akkor az alsó felső èlèt is kinyomod. Fogsz egy tiszta rongyot, bevizezed ès ujjal elhúzod a szilót. Neten tuti van róla videó.
2019. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Leszeded a régit,és lekapargatod csontra a ragasztó maradványokat. Full tisztára!

Veszel fürdőkád vízvetőt(pl ravak márka) annyi oldalt számolj ahol fal van. Pl 150 + 70 +70 az 240cm, akkor neked kell venned 2 db 2m szálat. Veszel hozzá 1 doboz fehér szilikont,..lehetőleg jó minőségűt,gombásodást gátlósat!

1 Fűrészlappal 45 fokba levágod a végeit,ügyelve a helyes vágási méretre és a helyes oldal felületett!!!


Beszilózód folytonosan csíkban a 2 fekvő felületét kb 2-3 mm vastagságban a vízvetőnek. majd a helyére nyomod.


ezután a 2 szélét vékonyan kihúzod a falnál-kádnál.

Öntesz a kádba 2-3 csepp mosogatószert vagy folyékony szappant,és oda készítesz 1 csomag wc papírt!


A felesleg friss szílót úgy húzod le a szélekről az illesztésnél az ujjaddal hogy előtte bele mártod az ujjad a mosogatószerbe! Így nem fog ragadni az ujjadhoz!!(a vizes ujjat felejtsd el.. 1 baromság!!!!)

Ezután megtörlöd wc papírral az ujjadat,újabb mosogatószer adag rá ,újabb lehúzás!


Kis gyakorlat kell ..de így érheted a legszebb eredményt!!

24 órán át tilos hozzá nyúlni takarítani a felületet!

2019. aug. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy èrtettem a vizes rongy legyen az ujján, úgy húzza el. Akkor sem lesz ragacsos, szèpen lehet dolgozni. Első voltam.
2019. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos videót nem találtam kádszegélyre, csak a kád sima szilikonos tömítésére. De nálam nagy hézagot hagyott a dilettáns burkoló, ezért kellett a kádszegély.
2019. aug. 11. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!