Ha veszek egy házat, ami a tulajdoni lapja szerint csak telek, de már 10éve épült, akkor fennmaradàsit igénylek és kész?
Ebben a procedúrában megmondják azt is, hogy x időn belül (6 hónapot olvastam) mit kell még megcsinàlni, hogy használatbavételit is kapjon? Vagy akkor erre is be kell nyújtani a kérelmet a fennmaradásival együtt?
Vagy mit kell tennem mi a menete egy lakóingatlan vagy folyamatban lévő építmény feltüntetésének?
Köszi aki tudja!
Kellemes Ünnepeket!
Sajnos egyet kell, hogy értsek az előzővel.
Ha annyira legális, akkor papírozza le az adás-vétel előtt az eladó.
Miért akarsz gondot magadnak??
Abban igazad van, hogy 10 év után sem bírságolsára, sem bontásra nincs jogalapja az építésfelügyeletnek.
Viszont most legújabb jogszabály szerint fennmaradásihoz vizsgálni kell, hogy a korábbi engedély szerinti jogszabályoknak, vagy ha nem is volt akkor a jelenlegieknek megfelel-e. Ha nem, akkor nem fogják feltüntetni (hogy mi lesz vele arról nem rendelkezik a jogszabály, bontásról szó sincs).
Most az energetika elég szigorú, annak egy 10 éves épület biztos nem felel meg, tehát nem fogsz rá használatbavételt kapni. Akkor érdemes megvenni, ha hitelre nincs szükséged, ha lakóházként nem akarod bejegyeztetni, csak laknál benne és kész. De egy jó építésszel kellene átnézni és az építésügyön átbeszélni a konkrét helyzetet, mert ez így találgatás.
Mindenkinek köszönöm, hogy foglalkozik a kérdésemmel és csak jelzem, hogy senkit nem pontoztam.
Mivel a bontás lenne a legrosszabb forgatókönyv, nyilván ennek már utána jártam, nem is erre vonatkozott a kérdésem. De örülök, hogy itt is ketten is alàtàmasztottàk, hogy ettől nem kell tartanom.
Csak valószínűsíteni tudom, hogy az akkori szabályoknak megfelelt, abból a konzekvencia, hogy annó szocpolt vettek fel rá és azt azért szokták ellenőrizni.
Az is természetes, hogy a jelenlegi szabályoknak már nem felel meg a használatbavételi engedélyhez,de akkor addig nem is lehet feltüntetni?
Persze nem gond majd meg lesz csinálva olyanra. De akkor is be kell jelentenem, amikor a nevemre került, hogy hé ez nem egy kivett beépítetlen terület!
Tehát a kérdésem továbbra is áll,mert nem tudom a tulajdonjog megszerzését követően hova,kihez,mivel forduljak milyen sorrendben stb.
"milyen sorrendben"
A sorrend, hogy először az eladó rendezi a dolgokat!
Mivel a telekkönyvben csak telekként szerepel, ezért te csak egy ÜRES telket veszel.
Azután már mehetsz fűhöz-fához, hogy de hát ház is volt rajta.
Ha "rugalmas" a hatóság, akkor azt mondják, hogy választhatsz:
-ha a "meglévő és megtekintett állapotnál" üres telket írtatok be az adás-vételibe lakóingatlan helyett, akkor okirat hamisítást követtetek el.
-ha viszont ragaszkodsz az üres telek verzióhoz, akkor a ház azóta épült engedély nélkül, hogy megvetted, ergó nem telt el 10 év így kapsz egy azonnali határozatot a lebontásáról.
Ennyi.
Valamiért te nagyon véded az eladót.
Jogos a #9-es kommentelő által feltett kérdés:
Mi lesz írva az adásvételi szerződésbe? [Mert a telekkönyvben telek szerepel.]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!