Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ytong típustervi családi ház?

Ytong típustervi családi ház?

Figyelt kérdés

Üdv!

Érdeklődnék, hogy építkezett már valaki az ytong típustervei közül? Itt ugye nincsen tervezési fázis és gondolom az építkezés is gyorsabban halad. Ha igen, érdekelne minden tapasztalat ár/minőség/elégedettség szinten. Köszönöm!



2018. dec. 2. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Ránéztem a típustervekre, rosszabbra számítottam, van belőlük vállalható. Ha találsz olyat, ami tényleg kielégíti az igényeidet, akkor működhet a dolog. Viszont minden telek egyedi, mind más adottságokkal rendelkezik, tehát ragaszkodni egy háztervhez sokkal károsabb lehet, mint megtervezni a saját igényeid szerint.


Az építés ára biztos, hogy magasabb, mint hagyományos falazóelemekből. Jövő évre úgysem találsz egyikre sem kivitelezőt.


Bocs, hogy nem tapasztalatból írok, szeretem az Ytongot, de még egy házat sem terveztünk meg belőle, mert egyszerűen nem érte meg. Pedig volt már néhány száz. Azért hátha találsz valakit, aki benne lakik, mert nem lehet rossz.

2018. dec. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Néhány 100 házat már felszerkesztettem, de egy kezemen meg tudom számolni az Ytongból épülteket.

A másik, ahogy írta is, ne a gombhoz a kabátot.

Hiába van meg a típusterv, a telek más-más. Más a beépítési előírás, tájolás, telekméret stb.

2018. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudjatok, de hogy melyik tervező mit és miből tervez az egyáltalán nem releváns, attól még nagyon sokan építkeznek ytongból és ha komplett falazat költségét nézzük munkadíjjal akkor egyáltalán nem drágább egy téglafalazatnál.

Én 6 éve építkeztem A+ 37,5cm ytongból és nincs külső szigetelés a házon. Közvetlenül a gyárból hozattam az anyagot a fuvaros barátommal és egy m2 fal ára ragasztóval 9000ft/m2. A 30 legolcsóbb tégla akkor 4800ft/m2 habarccsal és ehhez jött hozzá a 10cm Nikecell ami normális ragasztóval, kiegészítőkkel rendszerbe 2300m2 jött ki, és ebbe nem számoltam bele a hálót és a vakoláshoz szükséges ragasztót. Az ytong falat sokkal könnyebb falazni, gyorsabban lehet vele haladni és nem kell utólagosan szigetelni, az alapanyagban látszó 1500-2000ft/m2 árkülönbségnél sokkal többet lehet bukni a falazat munkaköltségén.

Az ytong házaknál a kivitelezés minőségére érdemes nagyon odafigyelni, vannak dolgok amiken nem szabad spórolni, parapet vasalás, belső felület képzés hálózással és az egyenletes teherelosztás megfelelő koszorúval. Ha ez megfelelően van kivitelezve akkor nem reped, csak érteni kell hozzá. A modern téglák is nagyon kényesek, ha egy picit is mozog a ház úgy repednek mint a fene és az ytonggal ellentétben ezek nem tömör anyagok, ha elrepednek akkor semmit sem tartanak utána.

A szomszédom Silkából építkezett,nála 25cm Silka falak és azon van 10cm multipor. Hangszigetelése érezhetően jobb az enyémnél, nála ez volt ez egyik fő szempont. Az a falazat 15000ft/m2, de olyan csend van a házban amit max betonépületeknél lehet tapasztalni.

Én nagyon ajánlom az Yting rendszert, de olyan céget válasszál kivitelezéshez akik értenek is hozzá!!!!

2018. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as:


"hogy melyik tervező mit és miből tervez az egyáltalán nem releváns" -dehogynem, mi tervezők nem hasraütésre tervezünk, hanem az ügyfelek igényi, a kivitelezőkkel való egyeztetések és saját költségkalkulációk alapján.


"ha komplett falazat költségét nézzük munkadíjjal akkor egyáltalán nem drágább egy téglafalazatnál" - lehetséges, ki kell számolni, de akkor már a komplett épületet lenne érdemes átszámolni minden részletével együtt. Nekünk eddig még nem jött ki olcsóbban, hiába több összetevős a hagyományos falazat.


"Én 6 éve építkeztem ...Közvetlenül a gyárból hozattam az anyagot a fuvaros barátommal" Ezt nem mindenki tudja megtenni, 6 év alatt pedig sokminden változott.


"Az ytong házaknál a kivitelezés minőségére érdemes nagyon odafigyelni...de olyan céget válasszál kivitelezéshez akik értenek is hozzá!!!!" - Na a jó szakmunkásból van egyre kevesebb, sajnos egyre inkább úgy kell terveznünk, hogy a leghülyébb is meg tudja építeni, mert hiába a jó megoldások, egyszerűen nincs rá kivitelező. Ráadásul a jó szakembernek ára is van.


"A modern téglák is nagyon kényesek, ha egy picit is mozog a ház úgy repednek mint a fene és az ytonggal ellentétben ezek nem tömör anyagok, ha elrepednek akkor semmit sem tartanak utána." - Na ez így butaság... Ebbe nem is megyek bele.



Mindemellett én nem támadom az Ytongot, tényleg szuper anyag, örömmel terveznék belőle. Egyszerűsége és könnyűsége miatt saját lakásban is rengeteg dolgot oldok meg vele, ebből van minden új válaszfal, könnyű dolgozni vele. Ettől függetlenül sajnos egy komplett ház felépítésénél nem biztos, hogy megéri, vagy hogy egyáltalán találni rá embert. De érdemes utánajárni a környéken kivitelezők között.

2018. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon szívesen leülök veled vitázni, mert a tervezők jó része azért preferálja a tégla falazatot, mert ahhoz ért és punktum. A modern hőszigetelő téglák nagyon gyengék és törékenyek, ha vonalszerű terhelést kapnak úgy repednek mint az üveg, pattan egyet és kész. Van egy 1-1,5 cm vastag kérge és a közepe gyakorlatilag nem teherviselő elem.

Több házat is építettem már pontosan tudom miről beszélek. Aki ilyen téglát javasol az ügyfelének az nem ért az építőanyagokhoz. Mivel a téglák önállóan már nem képesek megfelelni a hőszigeteléssel szemben támasztott követelményeknek trükköznek velük, kikönnyítik őket a végletekig és ezzel sokat rontanak a hangszigetelő képességükön és a nyomásállóságukon. Akinek van esze az a kapható legerősebb téglával építkezik(sima N+F, pincefalazó vagy régi b30, hb38), minél nehezebb annál jobb, főleg ha többrétegű falszerkezetben gondolkozik.

Pusztán nézzük a tényeket, ha síkracsiszolt téglát veszünk egy forinttal nem olcsóbb az Ytongnál, nézzük meg a DRyfix rendszerárakat. Ennek csak akkor van értelme ha az ember nem szigeteli telibe, de tégla falazatnál szinte már mindent szigetelnek. A normál N+F falazóbokkból 16db kell egy négyzetméterhez, az ytongból a fele. A tégla nem milliméterpontos, az Ytong viszont igen. A tégla falazatot muszály belül vakolni, mert nem homogén a felület, nem egyenletes, az ytong 1 rétegben kell ragasztóval behúzni és simán glettelhető. A tégla falazat nehezen csiszolható, az ytong könnyen és kézi erővel. A kész falazat költsége nem csak abból áll, hogy felszóród egymásra az elemeket és kész, hanem amíg el nem éred a festhető állapotot.

Nem véletlenül nem használ már senki belső válaszfalként téglát, mert ott kijön minden hátrány amit korábban elmondtam.

Ezen felül még jön a formázhatóság, amiben megint verhetetlen az Ytong, a kikönnyített téglák (HS) is könnyen vághatóak, de egyben sérülékenyek is. Végezetül pár szót megérdemel az is, hogy a falazattal mennyire könnyű dolgozni, mennyi idő alatt lehet a gépészeti és egyéb hornyokat beépíteni, kivitelezni, mert ez sem mellékes az összköltségeket illetően. A silka például egy istencsapása ha vésni kell bele, nagyon kemény, alíg lehet vele haladni, mint a jó régi sárga tömör téglák. A vasbeton házak nagyon kedveltek manapság, karcsúak, légiesek, olyan szerkezeti megoldásokat lehet velük kivitelezni amit más anyagokkal lehetetlen, de nagyon nagy szakértelmet igényel és nem lehet vele hibázni. Drága is, időigényes is, technológia igényes is, családi házaknál csak a TB rendszer és társai érik meg de még úgy is nagyon drága.

2018. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2#-es voltam.

Gondoltam én is érvelek az ytong "mellett és ellen" de ezek után:


"Aki ilyen téglát javasol az ügyfelének az nem ért az építőanyagokhoz"


szerintem kár érvelni pro és kontra.

2018. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A modern téglák is nagyon kényesek, ha egy picit is mozog a ház úgy repednek mint a fene és az ytonggal ellentétben ezek nem tömör anyagok, ha elrepednek akkor semmit sem tartanak utána." - Na ez így butaság... Ebbe nem is megyek bele.


Az egyik ismerősöm WB klíma profi 30 téglából építkezett és arra pakoltak még 8cm szigetelést. Az a tégla egy istencsapása, zajos, szerkezetileg finoman szólva nem stabil és még drága is. Ahol a gépészeti hornyok miatt megvésték a tégla külső rétegét ott a gipszelés elött látszódott hogy a belső réteg is berepedt pedig nem hiltivel dolgoztunk. A sima N+F sokkal erősebb, ha szigetelünk akkor csak azt érdemes venni. A sima tégla lénghanggátása se jó 42 dB, de a klíma(hs) tégla csak 38dB, ami nagyon vacak érték. A 25cm tégla viszont 46dB, A b30 48dB.Sokan tudják ezt, mert alig lehet kapni ezeket a nagy tömegű klasszikus téglákat. A 25cm silka viszont 57dB, a p4 Ytong 30cm 51dB, a p2 ytong 48dB.

Ha az ember kimegy egy kiállításra és épitőanyagot választ akkor ódákat zengenek a téglák kortalanságáról és megbízhatóságáról és hőszigeteléséről(?) miközben ezeknek modern tégláknak már semmi közük sincs ahhoz. Pórusképzőket kevernek az alapanyagba(fűrészpor) statikai merevség töredéke a tömör tégláknak, hangszigetelés szintén, de erről egy szót sem említenek.

2018. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-ös, én minden előnyét elismerem az Ytongnak, egy szavam nem volt az anyag ellen. A válaszodat és nagyrészt hasznosnak találom. Az ár volt viszont itt a fő kérdés, amit még mindig nám latok alátámasztottnak.


Illetve hülyeség a téglák sérülékenysége, mert többszintes középületeket építünk belőle, nem családi házat és mégsem akarnak összedőlni, meg elnyíródni meg mittudomén...


Azt viszont kikérem magamnak, hogy csak a téglához értünk és csókolom, mert mi például családi házaktól műemlék felújításon át, ipari csarnokokig, irodaházakon át hotelekig, középületekig, mérnöki fa szerkezetekig, akár hidakig mindent és mindenből megtervezünk. Nincs két egyforma házunk. Örömmel tervezünk Ytongból is, nem egy nagy kaland. Főleg nem családi ház szinten.

2018. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Többszintes középületeket téglából? Ne viccelj már......

Max vázkitöltő falazatnak használják, teherviselő elemnek hőszigetelő téglát több szint mellett biztosan nem. Mind vasbeton szerkezet.

2018. dec. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Az Ytong mondhatni a gázszilikát falazás utódja, amivel én a sok negatív véleménnyel ellentétben teljesen meg vagyok békélve. Régen az egy olcsó aranyközép út volt a fiatal családoknak, de sajnos az ytong valóban nem az, pedig erőművi "hulladékból" készül mindkettő.


A CSOK és a munkaerőhiány miatt az a tapasztalatom nekem is, hogy jópár évre el kell kerülni az építkezést, ha az ember nem akarja a banknak eladni az életét. Remélem sikerül idővel kifogni egy statikusan megfelelő kockaházat, amit rendbe tehetünk.

2018. dec. 5. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!