Egy 6 fős családnak (2szülő,4gyerek) mennyi nm2-es ház a legoptimálisabb. Tehát egy ilyen családnak minimum mennyi nègyzetmèterre van szüksége?
Hú, hát ez a kérdés több sebből vérzik, mert először a legoptimálisabbat kérdezed, aztán a minimumot.
Nekem ekkora családnál, amit szeretnék (ha jó az anyagi helyzet):
30 m2 nappali + 20 m2 konyha-étkező, hogy mindenki le tudjon ülni együtt.
Egy háló 15 m2, gyerekenként egy-gy szoba 15 m2.
Dolgozó 15 m2. 2 fürdőszoba, háztartási helyiség. Esetleg egy vendégszoba. Ez már legalább 160-180 m2 közlekedőkkel, gardrobokkal, előtérrel stb.
Viszont egyáltalán nem ez a jellemző, simán lehet szép életet élni kisebb házban is, lehet 2 gyerek egy szobában, mert pl mire külön szoba kellene nekik, addigra az egyik már kirepül egyetemre vagy ilyesmi.
Aztán te azt kérdezed, hogy mi a minimum. Arra azt mondanám, hogy egy nappali, ami a szülők hálója is, plusz két szoba, meg egy olyan konyha-étkező, amiben legalább 3-an 4-en tudnak egyszerre enni. Ez mondjuk 70 m2.
Aztán van, akik egy szobában laknak ennyien, vannak, akik kastényban.
szerintem 6 fős családnak 100-120nm kell, ami efölött van az már luxus. Főleg ha van pince és/vagy padlás amit pakoláshoz lehet használni.
Nincs olyan hogy legoptimálisabb, csak olyan, hogy optimális. Az már eleve a "leg"-et jelenti.
Mi 3-an élünk egy 120 nm-es hàzban, 3 szoba van.A vendégszoba jól jön, igencsak nyàron, mikor vendégeink vannak.
A ti esetetekben nagyban függ attól, a 4 gyerek közül hànyan egyneműek, hàny évesek, így ezt nehéz megmondani.
Ide viszont màr kell kettő fürdôszoba.
Kell ugye egy nappali, kell egy ebédlő, nektek hàlószoba, a gyerekeknek minimum kettő szoba.Egy vendégszoba jó szolgàlatot tesz ha vendégeitek vannak.Egy spajz sem àrt, élelmiszereket jó ha kényelmesen tudod tàrolni.
Egyetértek az elsővel a nm-t illetően.
Hát hogy nem sok plusz a nagyobb, az azért vitatható. Arányaiban, fajlagosan persze, olcsóbb egy 150 m2-es ház, mint két 75-ös, de az nem azt jelenti, hogy gazdaságos akkorát építeni.
Arányaiban egy előkészített tetőtér beépítése jóval olcsóbb, mint egy szinten terebélyesedni. Ha elég nagyok a gyerekek, akkor ki lehet alakítani néhány szobát, aztán ha már nem kell, akkor le lehet zárni. A fűtést is úgy kell megtervezni, hogy ez kivitelezhető legyen. Ez sokkal olcsóbb, mint bővíteni a házat, arról nem is beszélve, hogy külön már nem kell engedélyeztetni, bontani, ásni.
"be lehet osztani praktikusan a szobák elhelyezèsèt" - ha normális építésszel terveztetsz, akkor optimális lesz az alaprajz, ehhez nem kell külön kérés.
"Lehetnek a szobák kicsit kisebbek" - lehetnek. Ha van egy nagy nappali, ami nem szülői háló, és töbnyire ott játszanak a gyerekek, akkor elég a kisebb gyerekszoba. Ha van gardrób, ahova tudnak pakolni, szintén nem kell olyan nagy. Ez a család szokásain múlik, ki hogy szeret élni, mit szokott meg otthon.
Nálunk gyerekkoromban úgy volt, hogy volt egy nagy nappali, ott aludtak a szülők. volt egy nagy szoba, ott mi ketten a tesómmal. És volt még egy háló, ott lakott a nagyi. Aztán mikor nagyobbak lettünk, saját kivitelezésben beépítettük a tetőteret +2 szoba és egy fürdő. Oda költöztünk tesóval, nagyi külön házba, anyáék a hálóba és maradt egy vendégszoba. Most főleg csak a nappali és a háló van használatban, de ha hazamegy tesó és én is, mind családdal gyerekekkel, akkor újra zeng a ház.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!