Szudan kérdése:
Napkollektoros rendszert szeretnék vezérelt áramú
villanybojlerhez, a vezérelt áram éjszaka kapcsol be. De
ha lekapcsolom egy elektronikával a vezérelt áramot hgy
ne fűtse fel a bojlert. De ha nem süt a nap akkor estére
nem lessz melegvíz?
11/16 A kérdező kommentje:
gázom sajnos nem lehet illetve túl macerás és drága. gondolkoztam hőszivattyús bojler kollektor kombináción (ez lenne a legjobb) de egy hőcserélős hőszivattyús hajdú bojler maga 400 000, körübelül soha nem térülne meg. így maradt a régi hajdú bojler vezérelt áram kombi. ahogy én számolgattam: 1db használt hajdú bojler 15000, bele csőspirál: 16000 (gondolkoztam hogy magam készítem de az az igazság hogy nem sokkal drágább nem éri meg geccsolni vele) 1db: hőelnyelő: 21000 (beszélni akarok a gyártóval hogy nekem a 150-es bojlerhez elég e 1. fagyálló: 5000, keringető: 10000 (nekem ez van úgyhogy ez nem kiadás) henkó cső: 3000 idomok:6000 csapok: (nem tudom mennyi, ezek is vannak) szigetelés 10cm kőzetgyapotból: 5000 (kollektor dobozolásba és a hőcserélős bojler köré... elektronika: (mivel ezzel foglalkozok fillérek) de azt hiszem a conrádon van egy hőfokkapcsoló kit készlet: 5000
dobozolás osb:3000, valami festék van otthon, napkollektor állomás helyett legmagasabb pontra egy kocsi tágulási tartálya szerintem ez is lessz ingyen valahonnan. 81000 összesen, de legyen 85000. szerintem a zsebemben marad 30000, de legyen csak 25000 évente ez így 3,4 év, de legyen 4 év utánna haszon.
12/16 anonim válasza:
"geccsolni"??? :-) kemény vagy, ezzel a szóval még nem találkoztam, de használni fogom. Mi itt "ekecsölni", olykor "oktojálni" szoktunk. A tágulási t. az a cucc, ami a régi garvitációs fűtés legmagasabb pontján van? Mert akkor nekem ott penészedik egy a padláson, foggalmam nincs milyen állapotban, ha kell oda adom ingyen.
2017. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
13/16 anonim válasza:
Ja, a kérdésre válaszolva: ha jobb is a réz mint az alu, biztos hogy nem kétszer annyira. De nem vákumcsővel indult a dolog? Az nem csak a komplex kiképzése miatt hatékony, hanem a hengeres forma miatt is. A sík cucc csak merőleges napsugarak esetén nyújt 100 százalékot. Ha meg lehetne oldani, hogy ne sík üveg kerüljön rá, hanem a bordák fölött ívesen, az mondjuk elég király lenne, de a műanyag felhasználása felejtős.
2017. nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
14/16 anonim válasza:
Az alu/réz kérdést végső soron a forrasztóanyag, ill. a fagyálló összetétele fogja eldönteni. Korrózió szempontjából a csatlakozások forrsztása ugyanis meghatározhatja az élettartamot, lényegében ez a cuccos gyenge pontja. Érdemes utána olvasni, mit tartalmaznak a fagyállók és kikérdezni a gyártót, mivel forrasztott. Nekem a kondi cirkóm alu hőcsrélőjét még a kondenzvíz is oldja, csoda, hogy még nem kuka... Ezzel nem az alut szídom, nálad a folydék fogja eldönteni a kérdést.
2017. nov. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
15/16 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam hogy gyári napkollektor rendszereknél kell ellenőrizni a fagyállónak a savasságát, ez még kérdés lessz a gyártó csak tud mondani valamit, úgyis azt mondja hogy a réz jobb, bár szerintem ha felteszem az alut kb az is majd csak egy örök élet. köszönöm a tágulásit igazából majdnem jó neki szinte minden, majd kukázok valamit... meg nézem még a vákumcsöveket mennyibe kerülnek, mivel drágább (nagyon nem szabad elszállnom az árral mert akkor sose hozza be magát)
16/16 A kérdező kommentje:
nah elolvasgattam síkkollektor illetve vákumcsöves kollektor közötti különbséget, nyáron naggyából hasonló a hatásfokuk, télen a vákumcsöves jobb (nem részletezem miért a gugli elmondja ha valakit érdekel)
Kapcsolódó kérdések: