Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ilyenkor jó megcsinálni a ház...

Ilyenkor jó megcsinálni a ház szigetelését?

Figyelt kérdés

Jövő héten állnánk neki, igazából a házon egy toldást fogunk csak beszigetelni 40 négyzetméternyi felületet.

fel lesz rakva a hungarocell meg be lesz vakolva.


2015. dec. 27. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
+5 fokig ajánlott és száraz időben
2015. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha fagyni fog és megfagy, akkor szívás lesz...
2015. dec. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És ködben nem köt az anyag, tönkremegy. Én nem kezdenék neki... Legalább 2 hét fagymentes, száraz idő, ez most reménytelen... Vagy fóliázzátok le és fűtsetek alá :-)
2015. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
most este is baromi nagy köd van. ha nappal felteszik a hungarocellt és bevakolják az egyik oldalt úgy jó lesz, de este lesznek fagyok szóval nem fog megkötni vagy mi lesz?
2015. dec. 27. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Még a hungarocell alatt csak csak megköt a ragasztó, mivel védi, bár ott inkább a nedves falra való ragasztással lehet gond, viszont élvédőzést/hálózást nem vállalnám be, csak ha jobb idők lesznek, addig esetleg betiplizni, talán a tiplizésre rá javítani, összecsiszolni a táblákat és annyi.
2015. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
PUR-habbal (a ragasztós, nem dagadó változattal) fel tudod tenni, de a glettelés-hálózás részhez hideg van. Ha nem déli oldal (nem napsütötte), akkor az ráér tavasszal is.
2015. dec. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én nem vagyok szakember, csak a saját házamat építgetem, csinosítgatom.

nem rendelkezem több évtizedes tapasztalattal, de már a kérdés elolvasásánál is csodálkoztam.

józan paraszti ész, kedves kérdező!!!

mi okból szigetelsz?

a házad falai azért vannak, hogy az időjárás elemeit kint/bent tartsák: nedvesség, hő!?!

ha alapból nedves az idő már több hete, akkor a falak is nedvesek. nedves anyagokat nem ragasztunk, ezt egy kisgyerek is tudja. valamint ha nedves anyagra ráteszel valamilyen réteget, akkor bezárod oda a nedvességet. mit érhetsz el vele? bepenészedik, ami idővel bent a házban is megjelenik, és kiirthatatlan lesz.

nem decemberben-januárban kell szigetelni. több kárt teszel vele, mint hasznot. nem véletlen, hogy ha sétálsz egyet a lakóhelyeden, sehol sem fogod látni, hogy ezt csinálják. ha jót akarsz, ne azt nézd, hogy most van rá pénzed meg időd, hanem hogy száraz időben csináld, ne nedves időben, és főleg ne fagyban!

2015. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt a kőműves ismerős mondta, vagyis ő jön holnap.

szüleim beszélték meg vele.

És igen nem látni, hogy télen bárki is szigetelte volna a házát.

2015. dec. 27. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:

garanciát úgysem fogsz tudni érvényesíteni. neki munka és pénz, persze, hogy csinálja.

mindamellett a megfagyott ragasztó, vagy nedvesen nemkötő és késöbb tönkremenő ragasztó nem fog fogni,megfelelően. tartsátok be a hozzá adott használati utasítást! azt szakemberek írták, hogy biztosan jó legyen a kivitelezés. nem szakik, akinek ez tökmindegy.

mint jó ismerősnek meg nem mertek szólni, hogy 3év múlva gondok lesznek, ő meg nem ismeri el a hibáját.

2015. dec. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!