Mennyibe kerül az alábbi linken található ház megépítése?
A párommal szeretnénk egy házat építeni. Mielőtt bárki is azzal jön, hogy használtan olcsóbb, stb., az kérem ne is írjon. Mindketten azért tanultunk, dolgozunk, hogy az otthonunk olyan legyen, amilyen minden igényt kielégít számunkra. Az építkezést 3 éven belül tervezzük.
Erről a házról lenne szó:
Itt a medencét nem kell nézni természetesen. Valamint a tető elemelése a jobb fényviszonyok végett is kompromisszumképes, ha az nagyon megdobja az árat. A lakás területét tekintve 160 - 190 nm között gondolkozunk.
Amit szeretnénk bele:
- padlófűtés
- falfűtés (elengedhető)
- fűtőrendszerre köthető kandalló
- napelem (bár most már kérdéses)
- napkollektor
- lakható pincerész
Igazából az építőanyag kérdéses. Kérem olyanok válaszoljanak, akik konyítanak hozzá és nem rávágnak egy összeget!
Sajnos ezt előbb meg kell tervezni, egy tervező is utána tud rá összeget mondani, ezzel tisztában vagyok.De egy kb azért jó lenne!
Benéztem :) A területe kb 260 m².
Köszönöm a válaszokat!
Ezek már tényleg nagyon hasznosak voltak :)
Utolsó! Hol találtad ezeket a képeket?
Egyébként ekkora házat semmiképp sem szeretnék. Ha a tervezővel beszélek, akkor mindenképp kisebbre fogom terveztetni. Egyszerűen nem éri meg! Az ablakok tényleg rengeteg pénzbe kerülnek, azt még egyszer kétszer körüljárom!
További hasznos dolgok jöhetnek! Esetleg képek is házakról árral együtt (Ha valaki tud ilyet!)!
Azt kifelejtettem :D van ízlésed és jónak tartom hogy elkezdenek emberek ilyen ízléses házakban gondolkodni. Világszerte növekvő tendencia, hogy egyre kisebb házakat/lakásokat egész a luxus kategóriáig kiviteleznek. Bár azt se mondanám hogy mindenképpen extrém összegeket kéne költeni rá, de sok mindenben lehetne csinosítani a dolgokon, csak foglalkozni is kell vele. A mutatott ház sokkal kisebben is jól mutat és vannak is rá példák.
Azért így is a típusból eredően többe fog kerülni mint egy az említett 160-190 m²-es téglaház. Sőt egy téglaház is egész más árakon tud futni a hőszigetelés és gépészeti kategóriák miatt. Egy nagyon jónak számító téglaház m²-e, jó minőségű szigeteléssel (Mo.-on ez fontos) jó gépészettel 300.000.-/m². Nagyjából.
300.000 x 160m² = 48.000.000.-
A mutatott ennél többe lenne. Nem is egy okból.
Ha mérsékelt költségvetésből szeretnénk ilyen házat felmerül meg tudunk e csinálni sok mindent magunk rajta benne? Kérdés persze milyen minőségben tudnánk megcsinálni a dolgokat.
Van amit jobb szakemberre bízni és van ami bevállalhatóbb, ezeknek utána kell néznünk, külön külön mindennek, alaposan, munkafolyamatok, sorrendek, anyagok, eszközök, hibalehetőségek stb. Egy magas minőségű falfestés az olyan hogy kirívóan látszik hogy szebb. Pl. Lehet nem hinnénk de így van. Egy ilyen épületben mint a linken a fal tapintása is egész más mint a hétköznapi.
Mindegy a lényeg mit csinálnánk magunk?
Érdemes úgy tervezni házat hogy előtte magunk is tervezünk ha a pénz korlátozott. Nagy léptékben ez nincs, mert irány az építész megbeszélés mutat dolgokat és tervez. Ha nagyon drága építész jó is ami kikerekedik. A linkelt épület ízléses egy ilyet Mo.-on szerintem nem sokan terveznének ennyire jóra, de minden szakmára igaz ez.
A legjobb lenne netről mindent megismernetek hogy képben legyetek. Pl házak energia osztályai, szigetelési megoldások/árak, nyílászárók/árak, lakberendezés/árak, építészek/árak, föld muka beton kerítés kert minden minden ára fajtái. Akinek a pénz nem számít az csak elmondja mit szeretne és kulcsrakészen átadják neki kitakarítva.
Kell nézni hozzá:
- házak netről, stílusok megoldások bármi
- lakberendezés ugyanígy
- építészek, referenciáik/árak
- kivitelező cég/árak, egy csapat végzi a gépészetet burkolást festést nyílászárókat beszerzést logisztikát stb
Na! Ez utóbbin ne nagyon spóroljunk mert a minőség rovására mehet. Külön külön szakembereket se hívjunk mert nekik össze kell dolgozniuk. Ha van egy kád csempézett fal vízkiállás a falon > a csempe vastagság / csempe ragasztó vastagság / kád szélesség / csaptelep szerelési méretei > ezek alapján kerül a kád közepére a csaptelep. Szóval ezért jobb egy komplett kivitelező cég akik mindent megcsinálnak mert összedolgoznak. Tehát :) vakolt fal után kell a kád+csaptelep, utána ehhez mérni a víz kiállásokat, majd jön a burkolás+kád beépítés. Ez másban is így van és sok hibalehetőséget kizár az összmunka.
A képet onnan vettem amit mutattál. Vannak már 3d programok amikkel megfelelő felbontású képről le lehet mérni mindent, át lehet rajzolni átvinni 3d-be a fotót, megadunk egy méretet ami biztos és hozzá igazítja az összes többi mértét. Minél nagyobb kép annál pontosabb.
Ennél a panorámásnál van pár sajátos tervezési dolog.
Mo.-i éghajlaton ezeknek jó minőségű hőtartó ablakoknak kell ! lenniük, különben a gatyátokat elfűtitek. Járj utána pontosan.
Másik a nyári kánikula. Trópusokon azt szokták hogy ne tűzzön be a Nap, hogy széles árnyékoló a tetőzet és a ház körül terasz is van. Ha nincs árnyékolás egy ilyen panós házban rekkenő hőség lenne, vagy a klímára költitek a gatyeszt. :) Valószínűleg a legjobb tél és nyár szempontjából ha messze kinyúlik a tetőzet az panós részeknél, így be sem tűz a Nap. Így összesítve az itteni éghajlaton vagy költünk ezerrel fűtésre+hűtésre vagy +költség a többlet tető. Tehát ha függönyfal az + mani, és még + mani az árnyékoló tetőzet is.
A lakható pincét én megfontolnám. Egy nyári hűsölős boros pince okés lenne. De az emberek nem szívesen laknak pincében amúgy. Minek a lakható pince? Úgy is + mai ez is. Én felejteném a dolgot. Inkább pince ha kell simán valaminek. Feltenném minek? Régen a pince a hűtőgépet funkcionálta, mára nem annyira indokolt a pince megléte.
Lesz ezen váratlan + költéség a amúgy is, én kihagynám a pincét.
A felsorolt gépészeti energetikai dolgoknak egyenként járj utána, ez önmagában is elég nagy tétel lesz. Nézd meg mit lehet utólag is fel/be szerelni. Pl.
A kertre is gondoljatok ott is lehetnek 10m költségek is, talaj egyengetés, feltöltés, teraszok kerti út akármi. Ha panó akkor jobb ha nem annyira látnak be > kerítés helyett fal kell. Az ilyen házak ott szoktak épülni ahol elképesztő telek méretéből adódik, hogy nem is lehet belátni. Vagy ha pl Miami akkor kőfal. Persze ez is igény szerint, de meghittebb ha az utcáról nem látják be konkrétan az egész épületet, be a nappaliba. Átlagos magyar faluba ilyet sima kerítéssel én pl nem csináltatnék.
Jó építészt-kivitelező csapatot-lakberendezőt találni nem egyszerű. Mo.-n főként. Ilyen villákat nagyon színvonalas tervezők hoznak össze.
Az építész mutassa meg nektek 3d ben, tudja konkrétan tervezni a hazai égöv Nap járása szerint hogy melyik hónap / melyik napszakban / hova mennyire süt be vagy sem a Nap. Így pontosan tájolható minden.
Az elképzelt 50m miatt a méretből és gépészetből úgy tűnik engednetek kell.
Csináljatok pontos lemért minimum területeket, akár otthon a nappaliban kimérni megjelülni pl a minimum fürdő nektek mekkora? A nappali szintén és stb. Akkor kaptok egy szétszedett minimum m²-t. Onnan indulna. Majd hozzá adogatjátok a gépészeti árakat és alakul. De lakható pincét szerintem ha bármire futná is hagyd a csudába. Szerintem nem is tesz jót pincében lakni.
Még pár dolog. A kertet mindenképpen kell majd egyengetni, kijönnek munkagéppel és lesimítják. Egy ilyen háznál az a szép, amúgy is sokan szeretik ha be van füvesítve, fűnyírásnál meg nagyon látszik ha kicsi hepehupák vannak a talajon, mert a fűnyírók nem tudnak egy 30 cm széles 5 cm mély mélyedésbe is nyírni. Ez frissen vágva látszik és nem szép. Szóval ha olyan füvet szeretnél ami képekről megszokott ahhoz szinte biztos kell egyengetni a talajt. Akkor is ha kb egyenes. Töksimára kell nyomatni. Viszont könnyebb is lesz füvet nyírni cserébe. De a lényeg hogy ismerjetek meg mindent amit egy komoly építész/építtető cég betervezne. Ha nem futja drága építészre akkor elé kell tenni az igényeket és statikailag már rendben lesz.
Panó árnyékolási lehetőségek. Egyik az említett széles tető. Legparktikusabb ha alatta terasz is van a ház előtt és ki tudtok ülni oda + bentre árnyékol. 2 egyszuszra dolog.
Vagy mediterranean pergola. Olcsóbb mint a tető és modenrn házhoz is megy.
Az árnyékolásra azért is jó gondolni előre, mert nem éppen kellemes ha ücsörgünk a nappaliban és egz nap szemünkbe tűz a Nap.
Még pár példa.
Én durván 80-100 misire taksálnám. Napelemben nem gondolkodnék, mert mind a mai napig gyerekcipőben jár. Mire megtérülne, rég tönkre megy. Fűtésrásegítésre megépített napkollektor is csak medencével térül meg. (Valamint min. 4 fő esetén)
A padlófűtés önmagában nem a legjobb. A padlófűtés temperálásra való, a komfortérzet javítására. Ehhez falfűtést célszerű beépíteni. A fűtőrendszerre köthető kandalló fából vaskarika. Kandalló arra kell, hogy az extrém helyzetekben (hosszabb távollét, vagy nagyon hideg napok) esetén rásegíts a fűtésre, de azzal központi fűtést működtetni őrültség. Ha mindenképpen takarékoskodni akarsz a kandalló rovására, akkor ne vízteres, hanem sima kandallóban gondolkozz, aminek a füstgázkivezetésébe építesz be egy vizes hőcserélőt.
Ami az építőanyagot illeti, én a magam részéről a vályog híve vagyok, de annak híján talán a prokoncept mellett döntenék.
szerintem erre vannak specifikus cégek, akik kb 100 ezerért részletes független árajánlatot készítenek, ahol a megrendelő kívánsága szerint állítják össze a ház komfortját, extráit, belső építészetét stb.
aki egy ilyen több tíz milliós akár 100 milliós luxus házat akar építtetni, a nem itt a gyiken fogja megkérdezni mi merre hány méter, hanem farzsebből kidobja azt a száz rongyot egy látványtervre.
erősen kamu szagú a kérdés.
Szerintem nem kamu csak még kellenek neki infók. 100e -ből szerintem kérdéses hogy elé tesznek e egy tervet, mert ez is elég sokrétű dolog. Ilyen terv külön olyan külön ilyen olyan engedélyek egy rakás dolog.
Amúgy kérdező! Nem azért írtam olyan hosszadalmas válaszokat hogy elbizonytalanodj, hanem hogy kezdj el sok mindennel tervezgetni. De majd úgy is kell az építésszel és kivitelezővel megbeszélni dolgokat.
Kis ízelítő a kérdezőnek.
A modern ház ötlete egyáltalán nem indokolatlan és kivitelezhető is. A helyében elsőre levinném a m²-t 100-ra és inkább minőségibb dolgokban nézném, már ha ez igény. Növelni menet közben az első tervek után is lehet.
Amit javasolnék az a sok terasz körbe, relatívan olcsóbb mint tető alá hozott házrész, és tavasszal/nyáron nagyon jól jön. Sok teraszba belefér árnyékolt és nyitott napozó, étkező és egyebek. A házat látványra is megdobja, illik a modern stílushoz. Az nem derült ki a kérdező az 50M-ből szeretné e a lakberendezést is vagy van rá külön összeg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!