Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe fájna egy kőből,...

Mennyibe fájna egy kőből, fából és vályogból készült épület megépítése? (középkori épület)

Figyelt kérdés
Egy középkori épület építése mennyibe kerülne? Vályog kő és faszerkezettel, emelettel (vagy csak padlás) és pincével együtt. Kb. 90nm, a pince max 20nm. Tudom hogy nem sok infó, de egyáltalán lehetséges-e, és ha igen mennyiért húznák fel?

2014. dec. 12. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy ehhez szakembereket már csak Erdélyben vagy Kárpátalján, valamint a Balaton mellett találhatsz. A nádazás (tető) külön művészet, kevesen értenek hozzá. A köveket kockára kell faragni, ezt bármelyik sírköves emberei tudják, vályoghoz idősebb romákat keress, de a házat dombra kell építeni és körbe is kell árkolni. Mivel akkor még nem létezett esőcsatorna, erre a csöpögő miatt szükség van.
2014. dec. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jó, mert a Balaton mellett élek. De úgy az anyagok ára nagyjából mennyibe kerülhet?
2014. dec. 16. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Édesapám kőből építtette a szülői házat. A követ a közeli kőfejtőben bányászhatta a környék magának akkor még ingyen. Akkor még szegénység volt Magyarországon (50-es évek), ezért a kőművesek munkáért és élelemért cserébe dolgoztak neki.

Én is gondoltam kőházra, amit kívül be sem vakolnák. Külföldön sok ilyen házat látni, persze újakat. Nekem jobban tetszenek bármely más háznál.

2014. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamelyik közeli kőbányát (mészkő!) kellene megnézned és kinyomozni, ki a tulajdonos. Vele kellene megbeszélned, mennyi méretre vágott kő kellene. Meg kell terveztetni, milyen legyen és mekkora, mi legyen benne? Utána az építőmester felépíti a házat. NE felejtsd el az építési engedélyt megkérni az önkormányzattól. Sok kört kell futni egy házért. Ja és van telked, ahová felépítik?
2014. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értékelem a válaszaitokat, de még egyikőtök se mondott egy darab számot se, hogy az anyag ára kb. mennyibe kerülne. Aki kicsit otthon van az építkezésben szerintem tud egy számot mondani, persze tudom hogy nem lehet pontosan megmondani, de nekem egy nagyon lekerekített szám is megtenné, mert fogalmam nincs róla. Az építést kérdeztem, azt mondták olyan 9 millióból megvan (fachwerk szerkezet, pince nélkül), de ott nem számoltak követ, és benne van maga az építés is. Ezért érdekelne most csak az anyagár, mivel azt nem tudták megsaccolni. Az hogy van telkem vagy nincs, egyáltalán nem ide tartozik, úgy gondolom nem erről szólt a kérdés. De ettől függetlenül is köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. dec. 23. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert ahány kőbánya, annyi féle ár van. Nekünk lábazathoz kellett, nem volt egyszerű menet.
2014. dec. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!