Amerikában miért a könnyű szerkezetes házak terjedtek el, ráadásul még ott is, ahol gyakoriak a tornádók?
A falak alapvetően megmaradnak, de valószínűleg úgyis le kellene bontani, mert már nem biztonságos.
Feltehetően a tapasztalat. Nem mindegy, hogy betonfal, vagy könnyűszerkezet omlik rád. A romeltakarítás is könnyebb, és felépíteni egy újat is.
Magyarországon nincsenek tornádók. Mégis egy komolyabb vihar leviszi a házak tetejét, sőt, a régi házak falait is megrepeszti, vagy éppen ledönti.
Tudtommal ott olcsóbb a fa mint nálunk.
Egy könnyűszerkezetes ház pár hónap alatt kulcsrakész, míg egy téglaháznál a száradási idő nagyon befolyásolja hogy mikor is készül el a ház teljesen. Ameddig a falak nem száradtak ki addig magas a páratartalom és esélyesebb a penészesedés, főleg ha építkezés után rögtön le is szigeteled kívülről a házat.
Ha téglafalat építesz akkor az le kell vakolni és glettelés, festés előtt meg kell várni míg teljesen kiszárad, ez hosszú napokig tart.
Ha könnyűszerkezetes a házad akkor a fa szerkezetre gipszkartont teszel, aminek a hézagait gletteled, másnap már csiszolhatod és fested.
Ha -10 fok van akkor is feltudsz építeni egy könnyűszerkezetes falat és csak a gletteléshez, festéshez kell +5 fok feletti hőmérséklet.
Amerikában láttam néhány épülőben lévő 1-4 emeletes könnyűszerkezetes házat. Ezeket már így építették: beton alapra acélgerenda váz, a többi kb két collos vörös fenyőből. Ezeket már szerintem egy tornádó sem tudja megbontani.
Los Angelesben valami ilyesmiben lakhattam. Kívülről nem gondoltam, hogy könnyűszerkezetes, belül viszont a lépésektől rengett a padló.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!