Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a helyzet, ha belterület...

Mi a helyzet, ha belterület helyett külterületre szeretnék (lakó) házat építeni? Főleg a csönd és a jó levegő miatt.

Figyelt kérdés
2015. máj. 18. 22:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Így akár egy kisebb birtokom is lehet. Kérdés, hogy hogyan állnak ehhez az építési hatóságok, és mennyire kell komolyan vennem a biztonságot. (veszélyesebb?) nyilván többen kóborolnak lopási szándékkal a telkeken, mint belterületen.
2015. máj. 18. 22:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az építési szabályok mindenütt ugyanazok belterületen, mint külterületen. Külterületen valóban több a lopás, mert ott kevesebben laknak télen-nyáron (például hétvégi házak).

Vannak olyan külterületek, ahol az önkormányzat nem engedélyez lakóépület építését. Ahol lehet építeni, azt építési teleknek adják el. Ezek az építési telkek még külterületen is sokba kerülnek.

2015. máj. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

külterületre alapvetően NEM lehet lakóházat építeni (mivel alapvetően a belterület a beépítésre szánt, a külterület pedig a beépítésre NEM szánt terület). A szabályt ki lehet kerülni, általában 3-5% os maximum beépíthetőség van, az hogy ez az adott helyzetben mennyi, azt a helyi önkormányzat szabályozza önkormányzati rendeletben, a szabályozási tervben és a helyi építési szabályzatban. Ha jól tudom ezt valahogy úgy lehet megoldani, hogy hivatalosan nem lakóépület lesz amit építesz hanem gazdasági épület, vagy ha szép nagy mezőgazdasági területet veszel, akkor birtokközpontként építhetsz, de csak akkor ha gazdasági épület is lesz.

Nekem csak egy félév ingatlanjogom volt eddig (joghallgató vagyok), szóval ezt mindenképp beszéld meg jogásszal mielőtt veszel valamit, mert nagyon rá lehet faragni, ha nem vigyázol. Itt olvasgathatsz:

[link]

2015. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 19. 20:22
 5/5 plajer tibor ***** válasza:
jogász válasza elég szakszerű volt. Azzal egészíteném ki, hogy a GAZDASÁGI ÉPÜLETEKNEK is rendelkeznie kell közművekkel. A Külterület miatt a közművezetékek hossza jelentősen növekedhet, telken kívül és belül is egyaránt. A BELTERÜLETI vezeték hosszak 2 - 10 -szerese is előfordulhat, ami jelentős költséget okozhat közművenként. A közműpótló berendezések / pl kút, aggregátor, zárt szennyvíz tároló vagy tisztító / költsége is tetemes lehet. Itt a működtetés és karbantartás is jelentős.
2015. máj. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!