Mit jelent, ha egy lakást szerkezetkészre csinálnak? Mikor költözhető egy ház? Mikor adnak lakhatási engedélyt?
A cég, akitől a legjobb árajánlatot kaptuk, bruttó 34 millióból csinálja meg a könnyűszerkezetes házunkat (320m2). Ha 45 milliónk van jelenleg a házra, belevághatunk?
Mit jelent, hogy szerkezetkész és utána miket kell még csinálni rajta, hogy lakhassunk benne?
Mit jelent a szerkezetkész állapot?
A szerkezetkész állapot az épület alapjait jelentik. Gyakorlatilag áll a betonszerkezet, a falak, lépcsők, lépcsőházak a födém és a tetőszerkezet. Ez kb. 40%-os készültséget jelent. A nagyobb költségek, mint hőszigetelés, burkolás, gépészet, vezetékezés, szerelvényezés csak ezután következnek. A legújabb szabályozásnak megfelelően, legalább 10 cm-es hőszigetelés kötelező.
Az előző, tökéletesen leírta.
Viszont "könnyűszerkezetes" árnak ez eléggé húzósnak tűnik.
Ebben gondolom, hogy nincsen benn sem a teleknek az ára, sem a közműveknek a bevezetése stb...
Mire a szakmunkák is készen lesznek, ez 80-100 millióba fog kerülni.
Ennyiért (és nem könnyűszerkezeteset), már a Rózsadombon is lehet kapni.
Most fogunk építkezni, kb. Ennyiért szeretnénk házat építeni, ez csak a szerkezeti ár, közmű nélkül.
Miért írod, hogy nem könnyűszerkezeteset lehet venni ennyiért?
Én úgy hallottam, jobb, mint a téglából vagy itongból épült házak.
A ti dolgotok.
Viszont ha már feletted ide a kérdést, akkor ne csodálkozzál, hogy elborzadnak ettől az ártól a hozzászólók.
Igen jó helyen lévő és igen komolyan kivitelezett házakat lehet kapni már ennyiért,
amennyi pedig a végére lesz az összköltség, annyiért már egy kisebb kastélyt is vehetne az ember...
Én is elborzadtam, hogy 34 millóból csak szerkezetkészig csinálják, és ráadásul csak egy könnyűszerkezetes lesz.
A könnyűszerkezetes nekem amiatt nem az esetem, mert az épület mozgása 2 év után nem áll meg. Ugyanúgy mozog, szárad, roskad az épület, mint egy gerendaháznál - csak ott belekalkulálják az építésnél ezt a 2-3 centi mozgást pár év alatt - itt a könnyűszerkezetesnél meg nem. Egy 10 éves könnyűszerkezetes épület már nagyon komoly esztétikai hibákkal rendelkezik kívül és belül is, és már eladhatatlanul lelakottnak néz ki. Lepukkant, rogyadozó, omladozó kinézete van, komoly résekkel, hézagokkal. Barátom épített ilyet, és az egereket (amik a falban [hőszigetelésben] közlekednek és fészkelnek, képtelen kiirtani. Állandó kaparászás, motozás hallatszik éjszaka. Ugye, ha a falak téglából lennének, ilyen probléma nem lenne. De a kis dögök a gipszkartont és a hőszigetelést simán kirágják. A haver 7 éve 29 millióból építette a 130 m2-es házat (+garázs) de most 15 millióért sem kell senkinek. Már amikor meghallják, hogy könnyűszerkezetes, akkor menekülőre fogják.
Amennyiben 45 milliótok van a házra, a szerkezetkész állapot eléréséig maximum 16 milliós ajánlatot fogadhattok el. Nem várt problémák miatt úgyis min 10%-kal drágább lesz a végén, tehát 16-os ajánlatra végül 18-20 millióba fog kerülni.
[Amerikában nagy divat ez a könnyűszerkezetes házépítés. De ott fele annyiba kerül, mint egy téglaház. Igaz, az első jöttment tornádó szétdobálja a falakat, de sebaj, fizeti a biztosító, és 5-6 évre megint építenek egy könnyűszerkezetest...]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!