Mennyiből lehet felhúzni szerkezetkészre egy 90 nm-es családi házat? Téglából. Jó minőségű, de nem a legdrágább anyagokból.
18 milla.
De kérdés, hogy telek van?
Terepredezés kell?
stb stb stb
200-250 ezer/négyzetméter
Kulcsra készen.
""
---------
A három kivitelezési szakasz költségaránya:
szerkezetkész állapot 35-40 %
emeltszintű szerkezetkész állapot 65-70 %
kulcsrakész állapot 100%
Most már csak az a kérdés, hogy mekkora teljes bekerülési összegnek vegyük a fenti százalékait.
Tapasztalatunk szerint egy alsókategóriás, egyszerű szerkezetű családi házat, problémamentes munkaszervezési körülmények mellett ma körülbelül 135.000 Ft nettó árból lehet négyzetméterenként kihozni. Ha viszont egy átlagosan jó anyagokból készült, itt-ott elbonyolított szerkezetű házat veszünk alapul, akkor ez a szám valahol nettó 175.000 Ft körül alakul. Ebbe az árba természetesen nincsenek benne a közművesített telek költségei.
A négyzetméterár egy felsőkategóriás luxus háznál könnyen meghaladhatja a 250.000 Ft-ot is. Ha a ház alatt pince vagy felette tetőtér van, akkor azt csökkentett négyzetméteráron kell figyelembe venni. Pincénél a földszint árának mintegy 70 %-a, tetőtérnél pedig az 1,90 méter feletti területet kell a hasznos négyzetméterbe beleszámolni.
---------
""
Kedves utolsó válaszoló!
Látom otthon vagy a témában. :-)
Mit jelent, hogy emeltszintű szerkezetkész?
"A négyzetméterár egy felsőkategóriás luxus háznál könnyen meghaladhatja a 250.000 Ft-ot is"
Tehát, ha én építek egy egy 100 négyzetméteres házat, és 251 ezer forintba kerül nm-e, akkor én luxus házban élek, vagy mi??
Mert az a helyzet, hogy szinte minden új építésű 100 nm-es ház nem áll meg 25 millió alatt, és messze nem luxuskategória..az nem itt kezdődik.
A kérdezőnek a válasz:
Az emeltszintű szerkezetkész tartalmazza a gépészetet és a nyílászárókat is.
Utolsónak:
Az, hogy mi mennyiből áll meg, az relatív. Ha megbízol egy céget a teljes kivitelezéssel, akkor sok esetben, elég nagy haszonnal fogja elvégezni a munkát. Mind az anyagokon, mind a munkadíjon sokat tudsz spórolni.
Pl: Ha ragaszkodsz egy tornyos, 15szög alapterületű, csicsás házhoz, valószínű jóval drágább lesz mint egy egyszerű, négyszög alakú ház. Illetve ha nem 150m2-es földszinteset csinálsz, hanem 80m2-eset és beépíted a tetőteret, ismét sok pénzt takarítasz meg.
Persze ezeken kívül még sokmindenre oda lehet figyelni, de nincs annyi időm hogy mindent leírjak :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!