Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi kell ahhoz, hogy én házat...

Mi kell ahhoz, hogy én házat építessek?

Figyelt kérdés

Mondjuk van 100 millió Forintom. (Gondolom annyi biztos elég)

Gondolom kell venni telket, meg ilyeneket, de ennek mi a pontos menete? Valaki le tudná írni? Nagyjából a telek kiválasztásától addig, amíg be nem fekszem abba az ágyba, ami már a megépült házban van. Gondolom kellenek engedélyek, egy emberke, aki tervrajzot készít, akkor gondolom kellenek munkásokat keresni, akik megépítik az általam elgondolt házat stb stb stb. De milyen engedélyek? Hol kell keresni munkásokat? Nagyon bonyolult egy házat építeni? Stb stb stb. Aki esetleg az egész folyamatot le tudná írni, azt megköszönném.



2014. szept. 13. 18:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, abszolút tudatlan vagyok ezen a téren, azt sem tudom, mi' fán terem.
2014. szept. 13. 18:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mire összejön a 100 millió, addigra mindent tudni fogsz!%

:)


Szóval, ha annyi pénzed van, akkor megveszed a telket, amihez leginkább csak pénz kell. Kiválasztod az eladó telket, megegyezel a tulajjal, elsétáltok egy ügyvédhez, aki megírja a szerződést, kifizeted, és a tiéd.


Keresel egy tervezőt, aki megtervezi a házat, ezek általában az engedélyezést is intézik, főként, hogy már zárt elektronikus rendszerben történik ez is.


A tervekkel és engedélyekkel felfogadsz egy generál kivitelezőt, és az majd mindent megcsinál. Neked csak néha kell a körmére nézni.


A fentiek persze csak akkor érvényesek, ha van 100 milliód. Ha nincs egy vasad se, az már egy hosszabb történet!

2014. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pénz,pénz,pénz ! Akkor megy gyorsan minden .
2014. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szóval, minél több pénzem van, annál egyszerűbb házat építeni. Minél kevesebb, annál bonyolultabb?

Mondjuk meg van a telek. Aztán a tervező csinál egy tervrajzot (3D-set? Mert abban látom igazán, milyen). A tervrajzoló számításba veszi, az én elkézelésem? Akkor ha áment mondok a tervrajzra, akkor azzal elsétálok egy kivitelezőhöz. Azzal gondolom "dumálgatunk" aztán már el is kezdődik az építkezés? Az engedélyeket meg intézi a másik oldal? (A tervrajzoló, a kivitelező, stb)

2014. szept. 13. 18:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Lényegében minél több pénzem van, annál inkább nem kell semmitsem csinálnom?
2014. szept. 13. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Könnyűszerkezetes ház hamar elkészül, ha sok a pénzed, nem sokat kell tenned. Amikor tervezik, akkor írd le az elképzeléseidet. Nagyjából ennyi.
2014. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az építési engedélyhez úgy tudom nem kell 3D -s terv, de a tervező azt csinálja amit megfizetsz. Van az a pénz amiért még a makettet is készítenek. Persze olyan tervezőhöz kell fordulni aki fel van készülve az extra igényekre is. Nyilván az átlagember nem ragaszkodik olyasmikhez ami nem kötelező, éppen azért mert általában nem áll rendelkezésre túl sok forrás, ha meg mégis akkor épp annyival nagyobbat építenek.
2014. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!