Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy Ház alapját hogy lehet...

Egy Ház alapját hogy lehet minnél olcsóbban, de jól meg csinálni? Kövekkel felvert betonnal, bármilyen alternatíva érdekelne.

Figyelt kérdés

2014. szept. 1. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
az alapon nem érdemes spórolni érdemes rendes minőségi anyagokkal dolgozni végülis ezen áll minden
2014. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Na ez amiben ne gondolkozz!!!! Ha már itt azon morfondírozol-minél olcsóbban, akkor bocsi, de "sz*r alapra sz*r lesz a felépítmény"!! Gondolkozz! Bocsi, de ne itt spórolj!
2014. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy normális szakember így nem is vállalná. Nálam egy napig csak a vasalást hajtogatták mert ez az előírás. Inkább máson spórolj ami nem árt. Én pl keresgéltem és találtam pár éves használt cserepet fillérekért egy vagyont spóroltam és kit érdekel ha nem új hanem mondjuk 5 éves.
2014. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy régi elbontott tégla épület helyére épitkezel,és van sok nagyméretü csorbult tégla ,ami másra már nem alkalmas,eladásra sem,azt a földbe ásott alapba a folyékony betonba szépen bele lehet rakni .Mehetnek ide a beton áthidalók is .A földbe lévő alapba nem szoktak vasalatot tenni,legfeljebb a sarkokhoz.Bizony hogy sokat lehet ezzel spórolni .
2014. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17:08 Akkor ezt nézd meg. És el mondanám nálam is így csinálták a házam sáv alapját. Már el múlt az az idő hogy minden sz.rt beledobálunk. https://www.youtube.com/watch?v=SkNB2mUHC7o
2014. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4- A tégla cserép pont NEM JÓ!!! Még beton törmelék elmegy , de inkább járdába engedem, nem alapba! Vas az lehet!!!
2014. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt építenek két házat és az egyik helyén volt egy régi ház, aminek volt pincéje. A mérnök nem engedte a pince helyére betenni a régi ház maradványait és azt se engedte, hogy földel legyen feltöltve. Hoztak teherautóval nagy kavicsos földet és azt tették bele. Továbbá 50 cm-ként ahogy töltődött föl a pince helye, rámentek döngölőgéppel
2014. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 4 leírása egy csirkeól megépítésénél jó megoldás de a sarkokat ott is be kell vasalni mert a patkány aláfúr és összedől.
2014. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

17.43 as. A 100 éves nagyméretü téglák sokkal jobb minőségüek ,mint a mai gyorsan szétporladó .Nem egy helyen van belőle járda épitve 30-40 éve,Nem ette szét még a fagy sem.Most szedem ki egy több mint 100 éves alapjából a teljesen egészséges téglákat.Van ebben kis méretű is .

Tudom a környezet szennyezés miatt,minden bontott anyagot el kellene szállítani,mert igazolást kérnek .

Mi is sok téglát raktunk a az alapba ,és folyt rá a beton a mixerből.Senki nem vájkált utána ,mis is van bent .

2014. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisebb méretű háznál a legolcsóbb megoldás, ha a mixeresektől maradék betont veszel. Az a hátránya, hogy nem tudod előre mikor lesz maradék és mennyi. Ezért állandóan készen kell állni, az alap mellett pedig nem árt kizsaluzni néhány járdaszakaszt is, vagy egyéb betonozni valót, az esetleges többlet bedolgozására. Cserébe fél, vagy harmad áron veszed a jó minőségű mixerbetont. Sokat lehet spórolni azzal is, ha az alapnak ásott gödröt teljesen kizsaluzod. Erre a célra mindenféle hulladékanyagot lehet használni, pl. rossz ajtólapok, lemezdarabok stb.. ami aztán ott is marad a földben és majd az idő elbontja. A cél az ,hogy pont annyi beton menjen bele, amennyire szükség van. Nekem azt mondta egy statikus, hogy téglát nem szabad beletenni, mert gyengíti, de betontörmelék mehet bele egy kevés.
2014. szept. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!