Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy is van az, hogy én nem...

Hogy is van az, hogy én nem dolgozhatok a saját házam építésénél, mert nem szakmám? Inkább vegyek fel hitelt, hogy egy szakembert kifizessek, miközben én is meg tudnám csinálni?

Figyelt kérdés
Akik többet tudnak erről, azok véleményét várom Köszi!
2014. máj. 8. 12:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Nyugodtan dolgozhatsz! Csak baráti alapon nem mehetsz senkinek! (mégis sokan teszik!)A sajátodon mindent megcsinálhatsz, csak olyanokat nem , pl: gázszerelés, villany stb amihez szakember-vállalkozó bélyegzővel hitelesít...)
2014. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Vannak olyan fazisok, amihez szakember kell. Gondolom, nem egy hazilag osszeeszkabalt hazban szeretnel lakni, ami barmikor a fejedre dolhet.
2014. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

első válaszoló köszönöm

Második: nem akarok olyan házat ami rám dől, de pl alapot ásni, téglát vinni, rakni, betont keverni stb én is tudok!! vagy bármit adogatni stb, tehát segédmunkásként gondolom dolgozhatok a házamon! mert én úgy hallottam h pl ha nem vagyok kőműves, nem dolgozhatok még csak segédmunkásként sem, a kőműves vállalkozó mellett..én ezt a verziót hallottam.

2014. máj. 8. 14:27
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Hogy jogszabály van-e, azt nem tudom, de én is mentem már segíteni, mások is jöttek már hozzánk, én pl. tanultam villanyszerelést, papírom nincs róla, nem is dolgozok vele, de ismerősnek húztam át a házat aluról réz vezetékre mindent, értem is, meg szeretem is csinálni, meg is csináltam ingyen, az ételt adták egyedül, meg ugye az anyagot. Aztán az az ismerősöm rakta le a járólapot nálunk, ő azt tudja, én mást. A tetőt nagybátyám csinálta, ács a szakmája, de vagy 20 éve nem dolgozik ácsként. Ezeket mind tudta volna szakember is csinálni jó pénzekért. Idén festés lesz, én is ki tudnám festeni a lakást, de lehet nem lenne a legszebb, ismerőst hívok, persze pénzért, de nem szakember, csak szépen dolgozik, meg olcsón. Vizet gázt is ismerős csinálta, szakmája ez, de csak hétvégénként csinálja fizukiegészítésért.

Hajamat se fodrász vágja, mégse nézek ki úgy mint egy hajléktalan.

2014. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

alap ásást és segédmunkát nyugodtan csinálhatsz nem fognak belekötni, még közvetlen családtag is segíthet gond nélkül. viszont szakmunkánál (ács, kőműves, villany , gáz-szerelésnél mindig kell egy szakembernek lennie. ha az illető nem vállalkozó hanem csak segít (de szakember), akkor megfelelő papírt kell aláíratni vele, hogy nem kap pénzt a munka után - mert abból adóznia kellene és ugye vállalkozónak kell lennie. ellenőrzésnél ugyanis a NAV beleköt és büntet különben;ezzel védik ki a feketemunkát.

ez a link hasznos lehet, olvassad végig:

[link]

2014. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Van kerítésed? Mert az én telkemre csak azt engedem be, akit én akarok, és azt csinálok, amihez kedvem van! Ha falazni szeretnék, akkor nekiállok falazni a haverokkal. Ha villanyszerelőnek szeretnék a segédmunkása lenni, akkor az leszek! Az összes nav és munkaügyi ellenőr meg kukucskálhat a kulcslyukon, majd a rendőrrel és a házkutatási parancsal beléphetnek, addig kint a helyük!
2014. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6/6! nem akarlak megbántani, de légy nyugodt a NAV rendőrrel fog kimenni ha kell...
2014. máj. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bocs/ a 6/7-nek üzentem volna...
2014. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok! és akik írták, hogy segítettek haverok stb, meg nem kötelező h vállalkozó legyen stb..TI MIKOR ÉPÍTKEZTETEK????? MELYIK ÉVBEN???

ez fontos lenne!

2014. máj. 9. 15:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Én voltam a négyes válaszoló, jól le is pontoztak, de nem érdekel, az igazat írtam.

Azt tudom, hogy a villanyt én kb. 5 éve húztam át az ismerősnek, a tetőnk az régebbi, 8-10 éves, a járólap viszonylag friss, 2 éve kb.

2014. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!