Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen fűtést válasszunk a...

Podigabi kérdése:

Milyen fűtést válasszunk a családi házunkba?

Figyelt kérdés

110nm-es fűtött alapterület, egyszintes, új építésű családi ház! Gázcsonk a kerítés előtt, de még a telken van!

Levegős hőszivattyú + padlófűtés, és a kondenzációs kazán + padlófűtés között vacilálok?! Ti melyiket választanátok? Nem tudom, hogy mennyibe kerülne a gázrendszer kiépítése a házban, és egyéb engedélyek!??

A kettő között (hőszivattyú és a kondenzációs kazán) 7-800eFt a különbség!!!

Még annyit, hogy nemcsak fűtésre, hanem HMV termelésre is kell a rendszer!


Egyéb megoldások is érdekelnek!


2014. máj. 5. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Sok embernek normális vaskályhára sem jut,te meg itt dobálódzol a 100 ezrekkel .Itt az átlag ember szokott kérdezni ,akinek az 1000 ft is számít .
2014. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Levegős hőszivattyú a mi klímánkra igazából nem jó, mert egy kemény télen már csak botrányosan rossza hatásfokkal tud dolgozni. Ha tudnád egy tó vizét dézsmálni, akkor mindenképpen ajánlanám, de így semmiképpen. A talajszonda meg horror árú.


Én kondenzációs kazánt ajánlok.

2014. máj. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1/2


Az komoly, ezzel a válasszal aztán előrébb vagyok!

Itt tényleg az átlag ember szokott csak kérdezni, tegnap olvastam napkollektorokról, infrapanel+napelem, vízteres kandallók+kondenzációs kazánok működéséről (csak jelzem, hogy ez a kombináció jóval drágább, mint a levegős hőszivattyú)! Ezekről csak úgy hírtelen, amiket feldobott!

Kérlek tartsd meg magadnak a hasonló megjegyzéseket!

2014. máj. 6. 08:52
 4/11 A kérdező kommentje:

2/2


Köszönöm a hozzászólást!

Igen, lehetséges, hogy kondenzációs kazán lesz! Csak nem igazán tudom, hogy a gáz mennyibe fog kerülni így, hogy csak a kerítés előtt van, de még a telken???

2014. máj. 6. 08:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt mi aztán végképp nem fogjuk tudni megmondani. Keress egy közeli, szolgáltatód által akkreditált kivitelezőt, és kérj tőle egy árajánlatot.
2014. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gáz közműfejlesztési hozzájárulás: ~50 000.- (szolgáltatófüggő!!)

Gázterv: ~30 000.-

Kivitelezés ag+munkadíj: ~100 000.-

Kondenzációs kazán: X.-

Kéménymeo, ha kell!!: 40 000.-

Beüzemelés: ~20 000.-

Kb ennyi.


Ahogy már írták, levegős hőszivattyú elég kétséges.

A talajszondásnak elég erős az áramigénye, tehát 3 fázis nem árt hozzá.

2014. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha ezek kellenek, és mondjuk más nem nagyon, akkor sokkal olcsóbb a beruházás teljes költsége, mint a levegős hőszivattyú! És szerintem a kondenzációs kazán rendszerrel is szép rezsit lehet elérni!
2014. máj. 8. 07:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Szebbet, mint villannyal...


A kéményre még számolj olyan 150 000 Ft-ot.

2014. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kb. milyen gázszámlával lehet kalkulálni a kondenzációs kazánnal + padló fűtés?
2014. máj. 9. 18:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Porotherm 38n+f-es téglábóél épül a ház. Fődémen 30cm, aljzatban 10cm, homlokzaton 15cm grafit, és a lábázaton 10cm xps!!!
2014. máj. 9. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!