Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen fűtést válasszunk?...

Milyen fűtést válasszunk? -többi lent

Figyelt kérdés

Jó reggelt mindenkinek!


Ha Isten is úgy akarja, még az idén elkezdünk építkezni. A ház egy 90m2-es földszint+tetőteres (tetőtér nagyjából félig beépített, a többi padlástér-egyenlőre). Energetikailag A+-nak készül (minden szigetelve, 3-as ablakok, gépi szellőztető stb) viszont a fűtés még kérdéses. Mivel gáz nincs a telken, csak az utcán, így elég költséges lenne behozatni, meg amúgy is, a párom fél a gáztól. Rengeteg ötletet kaptunk, de nem jutunk dűlőre...

Ami fix, hogy a földszinten lesz egy tömegkályha. Amiket eddig ajánlottak nagyjából villanyosak, arra hivatkozva, hogy ilyen szigetelésnél nem lesz horribilis a számla..

-Ionkazán+napelem

-Infra+napelem

-Levegős hőszivattyú (igazából ez a legszimpibb mert a melegvíz is megoldott, illetve nyáron tud hűteni)


Szerintetek ezek közül melyiket lenne érdemesebb? Árban talán az infra a legolcsóbb de nem nagyon hallottam róla semmit...


Előre is nagyon köszönöm a válaszaitokat!!!



2014. máj. 5. 06:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan környéken laktok, akkor talajszondás hőszivattyú napelemmel.

Ezenkívül ha biomasszában is gondolkodtok, akkor vegyes tüzelésű öntöttvas kazán puffertárolóval, és ebből is meg van oldva a HMV

2014. máj. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Podigabi válasza:

Én is hasonló cipőben járok, mint te csak nekem 110nm-es a ház alapterülete! kb. 2,4mFt-ból van meg egy üzembiztos Panasonic T-Cap 9kw-os levegős hőszivattyú teljes gépészeti telepítése és beüzemelése! Ez egy elég jó hatásfokkal dolgozó hőszivattyú, megbízható szervízháttérrel és elég jó garanciás évekkel! :)


Ehhez még hozzájön a padlófűtés, ami úgy kb. 800-900eFt! Nálam eddig ez a nyerő! :)

2014. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

- a probléma, hogy a talajszonda+napelem már nagyon meghaladja a kereteinket...


-összességében én is a levegős hőszivattyú felé hajlok, csak sokan próbálnak lebeszélni róla, mert hogy rossz a hatásfok... persze, ha a -25°c-ot nézzük akkor igen, de ha az egész évet akkor nem.

Eddig csak a mitsubishi zubadan-t nézegettem, utánanézek a Panasonicnak, köszi az ötletet :)

2014. máj. 6. 07:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a napelemet elhagyod, ugyanúgy fizetned kell akár a talajszondás, akár a levegős hőszivattyú után, és ha így nézed a talajszonda kedvezőbb költséggel jön ki, nem?
2014. máj. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van...

Ha viszont a napelemet vesszük kiindulási pontnak, hogy arra mindenképp szükség van, akkor egy infrafűtés sem feltétlenül rossz, mivel olcsóbb, nincs karbantartási költsége, hosszabb élettartamú, de sajnos nincs semmi tapasztalatom vele, de még ismerősi körökben sincs... lehet mert annyira sokat eszik?

Na mindegy, egyenlőre utána nézek a talajszondásnak:)

2014. máj. 6. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Az infra az nem a környezetet fűti ahogy a hagyományos fűtési módok, hanem a fűtőfelület közelében található tárgyakat, így például az embert magát fűti, nem a levegőt.


Lehet abból a szempontból jó hogy nem kavarja a port, stb, viszont lehet nem feltétlen egészséges hogy te mondjuk nem fázol télen, de a hideg levegőt lélegzed be

2014. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 futár 1 válasza:
Kemence!Még kenyeret is süthettek benne!
2014. máj. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!