Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vasbeton oszlop (tartó) több...

Vasbeton oszlop (tartó) több részből, nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Ha az adott oszlopot több részből rakják össze, azaz megvan a vasrúd adag, "köré öntik" a betont formában. Megszilárdul, és így van egy fél (magasságú) oszlopunk. Majd 2-3 hét múlva folytatják, és ráöntik a maradékot. (vibrátor is volt, bár ahogy láttam, néha csak valami fadarabbal nyomkodták)


Nem veszélyes ez kissé? Úgy értem, nem az a normális ha egyszerre öntik ki az egészet?


Más: az vajon mennyire problémás, ha egy ugyanilyen oszlop csak félig van meg szintén, de nem érnek fel a teljes magasságig a vasrudak. Ezt úgy oldják meg, hogy a vasat megtoldják, a kilógó "csonkok"-ra tekerik, tehát egy teljes oszlop magasság szempontjából 2 rész vasból áll, illetve szintén több részletben öntik ki a betont.


Bocs, ha zavaros a kérdés, nem ismerem a szakszavakat. Nem saját építkezésben megy ez, hanem melóhelyen, és aggályos, hogy iszonyúan gáz a kivitelezés.


Kíváncsi vagyok "kívülálló" véleményekre is.



2014. ápr. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
nem veszélyes, mindig így csinálják nem öntik ki egyszerre a 15 méter magas oszlopokat
2014. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Max 4-5 méter lehet az egész.
2014. ápr. 23. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:
az mind1 :D a 15 méteres is volt 4 méteres :D szóval tök normális, hogy így csinálják
2014. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mármint arra gondoltam , hogy nem 4-5 méteres darabokból teszik össze, hanem 2 méteresből pl, mert max 4-5 méter lesz :)
2014. ápr. 23. 21:55
 5/5 supra01 ***** válasza:

Szia!

A vasbeton oszlopok vasalásának és gyártásának meg van a pontos leírása. Ezek az oszlopok ugye nyomásnak vannak kitéve, és arra a beton tökéletes, a kihajlásra viszont kell a vas is bele. Az talán még jó is lehet, ha több adagban betonozzák, bár szerintem is egészségesebb az egyben betonozás. Ez a vastoldás nekem gyanús, bár nem vagyok ebben szakember.

2014. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!