Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A vonat felsővezetékét tartó...

A vonat felsővezetékét tartó oszlopokon a földelővezeték és az oszlop közé egy porcelán elemet építettek be. Mi célt szolgál ez?

Figyelt kérdés
Biztos hogy nem szigetelés, mert a földelésen van. Adattábláján Kv és Ka szerepel.

2012. ápr. 1. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de túlfeszültség levezetőnek gondolom.
2012. ápr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha porcelán, akkor csak szigetelő lehet!

Ha az egyik vége a felsővezeték, a másik a földelővezeték, akkor még túlfeszültség-levezető lehet.

Az adattábláján KiloVolt és KiloAmper szerepel.

2012. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy Kilo Amper és Volt, viszont amit nem értek: Az oszlop jobb oldalán a földelő vezeték közvetlen van az oszlophoz csavarozva, a másik oldalán pedig ezen keresztül. Nem tudom hogy benne van-e valami vagy csak egy nagy porcelán tömb az egész. Nem tartom logikusnak, hogy a földelő vezeték és az oszlop közé szigetelőt tegyenek be.
2012. ápr. 1. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor megy a forgalom, akkor a porcelán szigeteli el az áramot a földtől( hogy a vonat egye meg). Amikor meg javítják a vezetékhálózatot, akkor áthidalják a porcelánt, hogy véletlenszerű áram ne keletkezhessen a munka alatt, hanem mindjárt zutty a földbe. Tudod a munka alatt amúgy is áramtalanítják a szakaszt, de valamelyik marha visszakapcsolhatja, és akkor a munkásnak annyi.
2012. ápr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a tartóoszlopon van, főként a megállókban. És gond nélkül meg tudom fogni az oszlopot, úgy hogy éppen ott áll vagy halad el egy mozdony.
2012. ápr. 2. 14:22
 6/8 A kérdező kommentje:

Csináltam az említett tárgyról képeket is:

[link]


Közeli: [link]



Jól látszik az első képen, hogy ez alatt az oszlop földelve van. De viszont mind a két kábel ugyan oda vezet.


Az állomáson ez az összes létező korláton, oszlopon megtalálható. Viszont a nyílt pályaszakaszon nem.

2012. ápr. 4. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Látom, amiről írsz. Ha kimegyek a vautállomásra, majd megnézem mi lehet az. Nem igen valószínű, hogy az utasritkítás miatt tették azt oda. Aki megfogja, annak nem kell jegyet vennie....
2012. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szigeteli és tartja a vezetéket
2012. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!