Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 34cm vastag üreges téglafal...

34cm vastag üreges téglafal (homlokfal) kibír egy 50kg-os boxzsákot + a tartóját (5kg)? Nem dől ki?

Figyelt kérdés
A falfelület 53cm X 230cm fent van a tetőtérben, 2 db ablakkeret között.

2014. febr. 27. 20:52
 1/6 anonim válasza:

Áhhh én tuti nem raknám be.

Nekem nincs 40 kg a bokszzsák de az is úgy veri a gerendákat, mint állat.

2014. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" üreges téglafal"


Pont ez a gond.

2014. febr. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 menta34 ***** válasza:
Felejtős.
2014. febr. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj építésztől meg azt hallottam hogy egy főfalnak ki kell bírni ennyit simán. Kicsit el vagyok bizonytalanodva, de azért köszönöm a válaszokat :).
2014. febr. 28. 15:14
 5/6 menta34 ***** válasza:

De ez homlokfal, pláne keskeny és oldalra nem bekötött. Az "igazi" főfal felülről terhelt pl. a födémmel, annak egész más a tartása.

Még azzal is jobban járnál ha felfüggesztenéd a tetőhöz, valami gerendára, az bírja a hó súlyát és a széllökések dinamikus terhelését is.

2014. márc. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen csak az a baj hogy gipszkarton a menyezet, oda meg pláne nem akarnám föltenni. Gerendát hogyan tudnám megtalálni? Amúgy meg ezt a falrészt nem fogja meg felülről a betonkoszorú?
2014. márc. 1. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!