Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell hozzá építési engedély?

Kell hozzá építési engedély?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy hétvégi telekre építeni egy kisebb faházat, ahol a szerszémokat tárolnánk, illetve ahová az eső elől elbújhatnánk. A kérdés az lenne, hogy ha csak nappali tartózkodásra használnák (nem aludnánk ott), akkor szükséges-e építési engedély?
2013. júl. 17. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez önkormányzat függő, de amennyire tudom kb mindenhol igaz az hogy a könnyű szerkezetes épületekre nem kell engedély. Csak arra ami tégla vagy beton szerkezetes.

Ha alumíniumból vagy vasból építitek ahhoz sem kell csak az kockázatos a fémgyűjtők miatt.

De ha sima fából lenne fa gerendák, fa lemezekből készült falak, akkor lehet sőt még le is vakolhatjátok, azért nem szólhatnak.

És akár ott is aludhattok kutyát nem fogja érdekelni.

2013. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyes irta .Csak a tégla épülethez kell minden

Én is fa épülettel toldottam meg.Erős váz szerkezet,meg tető.Az oldala meg 2 cm pozdorja táblák .Csinálj egy szerszám tárólót,és ugy alakitsad ki ott is lehessen aludni .Azt is mondhatod,épitkezés előtti felvonulási épület,ami majd elbontásra kerűl,ha valaki nagyon kekeckedne .

2013. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mégis kell hozzá azt mondod hogy már itt volt amikor megvetted a telket.
2013. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt nem mondhatja, mert évente készül éles műholdkép az önkormányzatok építési osztályainak részére.
2013. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!