Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne egy kis ház...

Bandymnc kérdése:

Mennyibe kerülne egy kis ház építése és engedélye?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy kb mennyibe kerülhetne 1 szoba 1 konyha 1 fürdőszobás ház tervrajza építési engedélye és ilyen hogy villany, víz bekötése?

2013. máj. 23. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy számolj ,hogy nagynénéméknek a nyaralóhoz egy 6 négyzetméteres fürdőszobára 2,6milliós árajánlatot adtak. Ezután eldöntöttük ,hogy magunk építjük fel.

900.000Ft az anyag költség.


Számold ki ,hogy mekkora területet akarsz utána ,hogy milyen nyílászárót stb

Utána tüzépen érdeklődd meg ,hogy ekkora mennyiséget mennyiért tudnak eladni.

Utána a tervre számolj legalább 300,000Ft ot


Sajnos szerintem 10 millió körül jön ki.

Mi azt számoltuk ,hogy egy 6*20méter hosszú házra csak a tető olyan 1,5millió úgy ,hogy cserép,cserépléc.gerendák,tetőfólia,kőzetgyapot,gipszkarton

2013. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40 négyzetméter már élhető méret, ez alaphangon 6 millió, de inkább több.
2013. máj. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát igen még nem találtam ki mekkora házat akarok, fater kőműves szal azzal nem lesz gond :D

Itt végül is csak azon van a hangsúly hogy mennyibe fájna az hogy bekötik a villanyt meg a vizet meg az engedélyek ugye

2013. máj. 24. 06:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, marhára nem ennyin múlik... Építési engedélyes építkezésnél naplót kell vezetni, azt pedig csak vállalkozó csinálhatja, neki pedig számlát kell kiállítani. Ezen kívül kell még ács is, ami szintén nem kevés. A kőműves konkrét fizetése arányosítva kb 20%-a az egész műsornak, kb ennyit spórolhatsz. Egy 10 milliós építkezés a kőműves fizetése nélkül megállhat mondjuk 8-ban. De ezek csak durva becslések, rengeteg dologtól függ.
2013. máj. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mért kellene naplót vezetni? Ez szerintem hülyeség elég sokan építik fel maguknak a házat anélkül hogy kőművesek is lennének...stb

Az ágy sem kell mert fater azt is megcsinálja :D

2013. máj. 26. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Ehjha, hány éves vagy? 12? Nem lehet csak úgy kedvedre építgetni, minden új épülethez engedély kell, és azt csak számlaképes vállalkozó csinálhatja meg, és a napló is kötelező. Ha mindenféle engedély nélkül neki állsz építkezni, úgy megvágnak, hogy belerokkansz, és még le is bontatják veled, sőt, le is bontják helyetted, ha nem vagy kész határidőig, és kifizettetik veled a költségeket.
2013. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az a 12 az 21 :D

Tisztában vagyok vele hogy kellenek engedélyek csak azt nem hiszem el hogy nekem kellene számlaképes vállalkozót is fizetnem ahhoz hogy felépítsek egy házat

2013. máj. 27. 07:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!